VLADA FILIPOVIĆ, KOORDINATOR ZA TALENTE PRI FS NORVEŠKE: Znaju nas "u sitna crevca"
SUDIJSKI zvižduk koji će označiti početak polufinala baraža za plasman na EP, između Srbije i Norveške u Oslu, sve je bliži.
Foto privatna arhiva
U jedan od najbitnijih duela u novijoj istoriji ulazimo kao blagi autsajderi, ali rival nas nije ni trunku potcenio, i analizi Tumbakovićevog tima je pristupio maksimalno ozbiljno, prema rečima koordinatora za mlađe kategorije u FS Norveške, Vlade Filipovića.
"Smatraju da su favoriti, vlada blagi optimizam, koji približavanjem utakmice prerasta u aroganciju. Imaju apsolutnu veru u Halanda, koji nije opterećen pritiskom novca, rezultata, igra se fudbala..." počinje Filipović raport iz Norveške za "Novosti".
Poslužili su se svim blagodetima moderne tehnologije kako bi dobili uvid u sisteme igre "orlova".
RADUJU SE ŠTO NEMA MATIĆA
NORVEŽANI se najviše raduju izostanku jednog asa sa Tumbakovićevog spiska.
"Veoma su zadovoljni nedolaskom Nemanje Matića, jer izuzetno cene igrače Mančester junajteda. Mitrovića se ne plaše, ali ga poštuju, dok su Kolarova, Milenkovića i Milinković-Savića apostrofirali kao fizički najsnažnije", objašnjava Filipović.
Svaki njihov igrač je dobio 40-minutni video.
"Snimak u kojem su skenirali našu igru do sitnica. Angažovali su tri dodatna čoveka koji su se bavili najsitnijim detaljima, poput detalja kojom nogom Milenković prima loptu, koliko puta golman ispucava lotpu, da li vezisti započinju akcije iz zadnje linije. Uz to, svim igračima su dostavljeni 20-minutni snimci direktnih čuvara, pa će Haland biti izuzetno agresivan, i kidisaće na naše štopere kada budu imali loptu", ističe srpski stručnjak.
Preporučujemo
NORVEŠKA ČEKA SRBIJU PRED NAVIJAČIMA: Fudbalski savez saopštio koliko će ih biti
06. 10. 2020. u 15:24 >> 15:35
ČUDO IZ NORVEŠKE NE STAJE: "Žuta horda" se ne plaši nikoga, sledeća meta je lisabonski Sporting
BAJKOVITA evropska priča Bode glimta nastavlja se u sredu uveče, kada norveški šampion dočekuje Sporting iz Lisabona u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Stadion "Aspmira" biće poprište novog evropskog spektakla, a domaćin se nada da može da nastavi senzacionalan pohod kroz elitno takmičenje.
11. 03. 2026. u 07:00
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (1)