ZVEZDA PALA NAKON PENALA: Crveno-beli ispali iz Lige šampiona

16. 09. 2020. u 16:27 >> 19:43

FUDBALERI Crvene zvezde ispali su iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

ЗВЕЗДА ПАЛА НАКОН ПЕНАЛА: Црвено-бели испали из Лиге шампиона

Omonija je savladala crveno-bele sa 2:1 nakon boljeg izvođenja penala (4:2), u regularnom delu je bilo 1:1.

Bila je Zvezda bolji rival, imala je nekoliko sjajnih šansi da tokom 90 minuta reši pitanje pobednika. Nije to uspela, pa je nakon penala eliminisana iz Lige šampiona.

Domaćin je poveo u 30. minutu kada je Luftner pogodio nakon jedne ne baš dobre reakcije Milana Borjana. Odbila se lopta od prečke nakon kornera i češki defanzivac je samo ubacio grudima u praznu mrežu.

Trenutak kada je Luftner savladao Borjana/Foto: EPA-EFE/ SAVVIDES PRESS

Ipak, gosti su uspeli da izjednače do odlaska na odmor. Mirko Ivanić je sjajno glavom savladao Fabijana, posle odličnog centaršuta Bena.

U nastavku utakmice je Zvezda propustila nekoliko dobrih prilika, pre svih Ben. Imala je i Omonija jednu sjajnu priliku preko Boteaka, ali je Borjan u toj situaciji sjajno intervensiao.

Tokom produžetaka su i jedna i druga ekipa igrale rezervisano, pa se pristupilo izvođenju penala.

Svaki fudbaler tima iz Nikozije je bio precizan, dok je Fabijano zaustavio pokušaje Dijega Falćinelija i Miloša Degeneka.

Zvezda nije završila ušeće u Evropi. Nju sada očekuje poslednje kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Stadion: "GSP". Bez publike. Sudija: Kris Kavano (Engleska). Strelci: Luftner u 30. za Omoniju, Ivanić u 45. za Zvezdu.

Omonija: Fabijano - Lang, Hubočan (od 90+3. Kusulos), Luftner, Lecjaks - Papulis (od 98. Loizu), Gomez, Gomes, Tijago (od 118. Asante) - Boteak, Kakulis (od 65. Kali Sene).

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić (od 106. Gajić) - Sanogo - Ben, Kanga, Ivanić (od 81. Jovančić), Katai (od 101. Gavrić) - Vukanović (od 89. Falćineli).

PRVO POLUVREME:

1. MINUT - Počela je utakmica u Nikoziji na "GSP" stadionu.

3. MINUT - Prvi pokupaj imali su domaći fudbaleri. Probao je Tijago sa nekih 20 metara, ali je lopta završila preko gola.

4. MINUT - Opasnost i pred golom Omonije. Katai je probio po desnoj strani, ubacio loptu pred gol rivala, no reagovao je Fabijano i sprečio potencijalnu opasnost. Treba reći i da je sudija Kris Kavano možda napravio grešku u jednoj situaciji. Lošu povratnu loptu je vrati Luftner, a Ben je mogao da dođe do nje. Deluje da ga je tada na ivici kaznenog prostora faulirao češki fudbaler, no Englez je samo odmahnuo rukom.

9. MINUT - Pokišao je Kanga udarcem iz daljine i uspeo je da iznudi korner.

Kanga u duelu sa Gomezom/Foto: EPA-EFE/ SAVVIDES PRESS

11. MINUT - Oprezno se igra za sada. Nema izglednih prilika. Probali su par puta i jedni i drugi.

13. MINUT - Ivanić je odlučio da vidi koliko je spreman golman domaćih. Tukao je dobro sa nekih 18 metara, ali je Brazilac na golu Omonije dobro reagovao.

19. MINUT - Mogli su crveno-beli bolje da završe situaciju pred golom Omonije. Na kraju je Ben pokušao makazicama, no lopta je otišla visoko iznad prečke.

22. MINUT - Zvezda sve više napada. Čeka se neka izgledna prilika pred golom kiparskog kluba.

26. MINUT - Dobar pokušaj gostiju. Centrirao je Kanga, a glavom je pokušao Ben, ipak kao i u prethodnoj situaciji nije bio precizan.

27. MINUT - Velika šansa za Zvezdu. Mogao je Vukanović da dovede crveno-bele u vođstvo. Ipak, sudija Kavano je svirao faul u napadu, no momak iz Gajdobre je pre toga mogao bolje da reaguje.

30. MINUT - Vodi Omonija. Neverovatan gol je primila Zvezda. Gomez je direktno iz slobodnog udarca pogodio prečku, a Luftner se samo poklonio i doveo domaće do vođstva. Deluje da je Borjan morao bolje da reaguje.

34. MINUT - Pokušava Zvezde uglavnom iz daljine. Kagna je probao dva puta, ali nije bilo promene rezultata, pa tim iz Nikozije i dalje vodi.

39. MINUT - Opasan pokušaj Kange. Gabonac je opet probao iz daljine i bio je jako blizu da postigne gol. Na kraju je bio samo korner.

42. MINUT - Igra se pred golom domaćih, ali Zvezda ne uspeva da stvori pravu šansu, jer se Omonija odlično brani.

45. MINUT - Zvezda je izjednačila! Mirko Ivanić igra u sjajnoj formi. Odlično je centrirao Ben, a Ivanić je fantastično glavom pogodio za 1:1.

DRUGO POLUVREME:

46. MINUT - Počeo je drugi deo meča u glavnom gradu Kipra.

48. MINUT - Pokušao je Katai. Prošao je sjajno po levoj strani, šutirao iskusa, no oprezan je bio Fabijano.

54. MINUT - Opasan pokušaj Kataija. Tukao je iz slobodnog udarca, ali od svega samo korner.

56. MINUT - Mogla je Omonija opet da povede. Boteak je pokušao, lopta je na putu ka golu zakačila Degeneka - na sreću gostiju od svega je domaćin dobio samo korner.

Strelac gola za Zvezdu - Mirko Ivanić/Foto: EPA-EFE/SAVVIDES PRESS

58. MINUT - Velika prilika za Bena. Rodić je uposlio napadača Zvezde, ovaj je iz izgledne situacije prebacio gol.

61. MINUT - Nova dobra prilika za crveno-bele. Gobeljić je ostavio povratnu loptu Ivaniću. Ipak, strelac jedinog gola za Beograđane je zamalo bio neprecizan.

63. MINUT - Umalo da Omonija opet povede. Došla je lopta do Viktora Gomesa. Portugalac je odlično šutirao, ali nije bio precizan.

64. MINUT - Kanga nije izveo slobodan udarac onako kako je morao. Gabonac je pokušao sa 23 metra. Na kraju pravo u Fabijana.

67. MINUT - Velika prilika za domaćina. Boteak je odlično šutirao iz voleja, ali je Borjan maestralno reagovao i sprečio domaće da ponovo povedu.

75. MINUT - Još jedna velika prilika za goste. Rodić je opet uposlio Bena. Fudbaler sa Komorskih Ostrva je dobro šutirao, ali je lopta na putu do gola pogodila Lecjaksa.

Aleksandar Katai/Foto: EPA-EFE/ SAVVIDES PRESS

79. MINUT - Opet pokušava Ben. Neda se krilnom napadaču crveno-belih da se upiše u strelce.

87. MINUT - Nema prilika od pokušaja Bena.

88. MINUT - Probao je iz daljine rezervista Dušan Jovančić, no udarac nije bio mnogo jak i precizan, pa do promene rezultata nije došlo.

90+3. MINUT - Završena je utakmica na "GSP" stadionu. Meč je okončan 1:1, pa ćemo u Nikoziji gledati proužetke.

PRVI PRODUŽETAK:

91. MINUT - Počeo je prvi produžetak. U finišu regularnog dela u igru je ušao Dijego Falćineli.

96. MINUT - Nema uzbuđenja u nastavku utakmicu. Deluje da su obe ekipe ušle dosta opreznije u produžetke.

103. MINUT - Dejan Stanković je izvršio treću izmenu. Na teren je poslao mladog Željka Gavrića, a iz igre je izašao Aleksandar Katai.

105. MINUT - Završen je prvi produžetak.

DRUGI PRODUŽETAK:

107. MINUT - Poslednja promena u Zvezdi. Na terenu je Milan Gajić, koji je zamenio Milana Rodića.

112. MINUT - Sjajan pokušaj Željka Gavrića. Šutirao je iskosa sa leve strane, ali je malo falilo da savladal Fabijana.

120. MINUT - Kraj drugog produžetka, penali odlučuju pobednika.