PREMIJER LIGA: Duel Murinja i Anćelotija pripao Italijanu! Vardi vodio Lester do ubedljive pobede!

A. Ilić

13. 09. 2020. u 19:46

"KARAMELICE" su bili sigurni na otvaranju nove sezone Premijer lige. Današnji derbi odigrali su Totenhem i Everton. Gosti su slavili 1:0.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Дуел Муриња и Анћелотија припао Италијану! Варди водио Лестер до убедљиве победе!

Italijanski stručnjak bolje je pripremio ekipu za novu sezonu, a to se odmah videlo na terenu. Pročitali su sve taktičke zamisli Murinja igrači "plavaca".

Ipak, u prvom poluvremenu golova nije bilo. Jedini je pao u 55. minutu duela. Luka Dinje je dobro izveo prekid, najviši u skoku bio je Dominik Kalvert-Luin, koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Bliže drugom golu bili su gosti, no Totenhem poravnjaju. Ipak, "Karamele" su se ispromašivali, a sa druge strane "pevci" su izgledali kao ekipa koja jedva čeka kraj meča.

Ranije danas Lester je savladao Vest Bromvič Albion rezultatom 3:0 na gostovanju. Ovom pobedom su uspeli da se popnu na prvu poziciju.

Timoti Kastanje je doneo vođstvo gostima u 56. minutu, Džejmi Varti uvećao je prednost u 74. minutu, da bi deset minuta kasnije svojim drugim golom napadač lestera postavio konačnih 3:0.