PLJUŠTALI GOLOVI U ITALIJI: Milenković strelac u deklasiranju Mihine Bolonje, Kaljari iznenadio Juventus i Ronalda

29. 07. 2020. u 23:45

GOLEADA u Seriji A se nastavila i u preostala tri meča dana. Na tri utakmice viđeno je 11 golova.

ПЉУШТАЛИ ГОЛОВИ У ИТАЛИЈИ: Миленковић стрелац у декласирању Михине Болоње, Каљари изненадио Јувентус и Роналда

Najveće iznenađenje svakako je trijumf Kaljarija protiv Juventusa (2:0). Gosti nisu imali nikakav motiv, jer je titula već osvojena, ali su na terenu bili Bufon, Bonući, Kvadrado, Pjanić, Iguain, Bernardeski i Kristijano Ronaldo.

Ni to nije bilo dovoljno da spreče golova Galjana u osmom i Simeonea u drugom minutu nadoknade prvog dela.

Okršaj Fiorentine i Bolonje je imao srpski prefiks. Na terenu domaćina bili su Nikola Milenković i Aleksa Terzić, Dušan Vlahović je bio na klupi, dok je trenersku palicu gostiju imao Siniša Mihajlović.

Na kraju, Miha je imao mnogo razloga za ljutnju jer je njegov tim deklasiran – 4:0. Trostruki strelac bio je mladi Kijeza, momak koga traži pola Italije. A, između njegovog drugog i trećeg pogotka mrežu je zatresao Milenković. Posle kornera je usledila gužva u kaznenom prostoru, srpski defanzivac je odlično reagovao i postigao pogodak.

Torino je prvi poveo, ali je Roma na kraju slavila – 2:3. Berenger je doveo domaćin u vođstvo, da bi Džeko i Smoling već do poluvremena napravili preokret. Dijavara je u 61. minutu sa penala uvećao prednost „vučice“, da bi Singo četiri minuta kasnije postavio konačan rezultat.