"JAMAL? MESI I JA SMO..." Evo šta Ronaldinjo kaže o novoj zvezdi Barselone i svetskog fudbala
LAMIN Jamal je nova fudbalska zvezda. Već sad ga mnogi porede sa legendama Barselona, a jedna od njih, Brazilac Ronaldinjo smatra da čudesni Španac može da ispiše istoriju ovog kluba.
FOTO: Profimedia
Iako još uvek 17-godišnjak već je upisao 102 nastupa za Katalonce i osvojio čak pet trofeja.
Ronaldinjo smatra da su Lionel Mesi i on ispisali istoriju Barselona i da je red da to sad uradi Jamal.
- Mesi i ja smo već ispisali istoriju, sada je red na Lamina. Ono što je pokazao do sada, u tako mladim godinama i sa tolikim talentom, je izvanredno. Volim da gledam igrače poput njega, dobri su za fudbal. Nadam se da može imati karijeru poput naše - rekao je Brazilac za "Marku".
Takođe, smatra da je reprezentativac Španije već sad na nivou osvajača Zlatne lopte.
- Nikada mi se nisu dopadale te vrste poređenja jer svaki fudbaler ima svoj jedinstveni stil igre. Ono što je važno jeste da Jamal donosi radost ljudima, kao što sam ja to činio u svoje vreme, ili kao što je Mesi činio kasnije. Nadam se da će nastaviti da pokazuje potencijal koji je dosad demonstrirao. Na nivou je osvajača Zlatne lopte. Postoje i drugi sjajni igrači u svetu, ali on je među njima. Iznenađujuće je jer je tako mlad, ali može da ispiše istoriju tako što će je osvojiti ne samo jednom, već više puta - zaključio je Ronaldinjo.
Podsetimo, Jamal je ove sezone u La ligi odigrao 34 utakmice i ostvario je učinak od devet golova i 13 asistencija.
Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
Preporučujemo
KOGA LI ĆE SADA "ODRATI"? Zvezdin najveći promašaj se vraća u Beograd
21. 05. 2025. u 11:27
TATA, MOJ DRAGI! Jelena Dokić se čituljom u "Novostima" oprostila od oca Damira
21. 05. 2025. u 08:28
ZAKUVALO SE: Milan ima priliku da se pobedom u velikom derbiju ozbiljno približi vodećem Interu!
POSLE veoma bitne pobede nad Interom u "Derbi Dela Madonini", Milan gostuje Laciju u nedelju uveče sa jasnim ciljem ,nastaviti poteru za večitim rivalom u borbi za titulu (20.45).
15. 03. 2026. u 07:30
UKRAJINAC U SRBIJI OKRENUO LEĐA RUSKOJ ZASTAVI: Nije mogao ni da sanja šta će potom da se desi (VIDEO)
U najnovije vesti vezane za Rusiju i Ukrajinu - "uplela" se i Srbija.
14. 03. 2026. u 21:45
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)