HRVAT JE JASAN: "Srećan sam što treniram Dušana Vlahovića!"
Fudbalski klub Juventus smenio je trenera. Tijago Mota je bivši, a Igor Tudor je preuzeo "palicu". Hrvat će pokušati da klub vrati tamo gde mu je mesto - u vrh italijanskog fudbala.
FOTO: Tanjug/AP/Gianluca Zuddas
Tamošnja fudbalska javnost posebnu pažnju usmerila je na odnos Tudora sa Vlahovićem.
- Dušan je napravio lep gest što se vratio ranije, ali nije jedini koji je to učinio. On je veoma dobar igrač i srećan sam što ga treniram. Ima sve kvalitete prvoklasnog igrača, lider je, klasa, ali dolazi iz nezgodnog perioda. Razgovarali smo i želi da se ponovo pokrene, može da igra zajedno sa Kolo Muanijem - rekao je novi trener torinskog kluba i dodao:
- Kvalitetnim igračima je lako naći ulogu. Video sam da su igrači razočarani odlaskom trenera, ali i da su željni da novi početak bude što bolji.
Tudor je na zadatak stigao potpuno spreman i svestan šta ga očekuje.
- Igrači moraju da se osećaju prijatno. Juče sam čuo kako mi Lilijan Tiram kovori da ako Kepren uradi nešto loše moram odmah da ga ošamarim. Znam ga još kada je bio u Nici, snažan je, skroman i uvek na raspolaganju treneru. Juče sam sreo Muanija, srećan sam što ga imam. Prekratko sam ovde da bih rekao ko su lideri, tim je mlad, a u toku je reorganizacija. Pregršt je novih igrača i to može da uspori proces. Juve ne zanima da li si mlad ili nisi, moraš brzo da odrasteš - rekao je Hrvat i dodao da će Lokateli biti kapiten.
KRIZA NA "STAMFORD BRIDžU": Čelsi u ozbiljnim problemima pred gostovanje jedne od najrazigranijih ekipa Premijer lige
Posle bolnog poraza u Bergamu i serije skromnih rezultata u Premijer ligi, Čelsi se vraća na „Stamford bridž“ sa jasnim ciljem, prekinuti loš niz i održati korak sa ekipama iz vrha. Međutim, protivnik koji dolazi u London je trenutno jedan od najneprijatnijih u prvenstvu, Everton Dejvida Mojesa koji na krilima četiri pobede u poslednjih pet kola dolazi u prestonicu.
13. 12. 2025. u 07:30
AUSTRIJA JE ZAPANjENA: Evo šta su "delije" upravo uradile u Gracu (FOTO/VIDEO)
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč "delije" su iznenadile lokalnu javnost.
11. 12. 2025. u 17:18 >> 17:40
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)