KEK NIJE TURISTA: Selektor Slovenije u svom stilu najavljuje meč sa Danskom
FUDBALERI Srbije i Engleske igraju sutra od 21 sat u elzenkirhenu, ali kada budu obuvali kopačke u svojim svlačionicama, pred izlazak na zagrevanje saznaće šta se dogodilo na premijernom meču grupe "C". U njemu Slovenija i Danska u Štutgartu od 18 časova kreću u borbu za bodove.
FOTO: Tanjug/AP
Prognoze kažu da su ove dve selekcije u grupi autsajdera neše grupe, ali upravo će njihov međusobni duel biti zanimljiv iz više razloga. Prvo, da vidimo šta "orlove" može da čeka u preostala dva meča, posle duela sa Englezima, a zatim i da se možda širom Srbije i dijaspore navija za remi u duelu Slovenija-Danska. Jer, tako bi u startu bili na tabeli "prikočeni" izabrnaci Kaspera Hjulmanda i Matjaža Keka.
- Došli smo na Prvenstvo Evrope sa namerom da se hrabro suprodstavimo svakom timu u našoj grupu. Zna se da je Engleska favorit, ali već u prvoj utakmici sa Slovenijom želimo da ostvarimo rezultat koji nam daje nadu u plasman u drugi krug takmičenja. Vredo smo se spremali za ovaj duel - kaže selektor Danaca Hjulmand.
Njegov kolega na klupi Slovenije Matjaž Kek bio je još slikovitiji u najavi utakmice.
- Mogu da obećam da Slovrnija neće biti u ulozi nekakvog fudbalskog turiste na ovom Prvenstvu Evrope u Nemačkoj. Još kada je završen žreb i kada smo shvatili da smo u grupi sa Danskom, Srbijom i Engleskom bilo nam je jasno da želimo da budemo takmičarski ravnopravni u svakoj od tri utakmice u grupnoj fazi. Prvi ispit je Danska i danima smo radili na pripremi ovog meča. Nadam se da će naši navijači imati razloga za zadovoljstvo posle utakmice u Štutgartu - kaže Kek.
Preporučujemo
ZAGARANTOVANI GOLOVI? Spektakl na "Sent Džejmsis parku" bi trebao da obiluje velikim brojem pogodaka
"SENT Džejmsis park" će u utorak ponovo biti domaćin evropskog spektakla, pošto Njukasl dočekuje Barselonu (21.00) u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Biće to drugi duel ova dva kluba na istom stadionu u poslednjih šest meseci, ali je ovaj daleko bitniji od prvog koji je pripao Kataloncima rezultatom 2:1.
10. 03. 2026. u 07:10
MLADI SRBIN ZAPREPASTIO AMERIKU! Biće senzacija NBA drafta, šutira bolje od svih Srba - i ne, nije sin Peđe Stojakovića (VIDEO)
Pozdrav iz zemlje košarke. Tako volimo da se hvalimo kada neko naš, ili naši, urade nešto košarkaški sjajno. A novi srpski košarkaški biser je tu. I opčinio je Ameriku.
11. 03. 2026. u 12:11
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)