PREMIJER LIGA: Goleada na meču Aston Vila - Brentford, Luton konačno pobedio

Часлав Вуковић
Časlav Vuković

06. 04. 2024. u 18:41

FUDBALERI Aston Vile i Brentforda odigrali su fantastičan meč u u 32. kolu Premijer lige. Pobednika na "Vila Parku" nije bilo, ali je publika imala priliku da vidi šest golova - 3:3.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Голеада на мечу Астон Вила - Брентфорд, Лутон коначно победио

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol koji je u 39. minutu postigao Oli Votkins. Prava ludnica viđena je u nastavku utakmice.

Tim Unaja Emerija je na samom startu drugog dela meča došla do 2:0 zahvaljujući Morganu Rodžersu. Očekivalo se nakon tog pogotka da će domaćin upisati nova tri boda, ali gost nije tako mislio.

"Pčelice" su odigrale furioznih devet minuta i u tom periodu su postigli tri gola i došli do velikog preokreta. Ipak, Aston Vila je na kraju uspela da dođe do boda zahvaljujući Votkinsu koji se drugi put upisao u strelce.

Ekipa iz Birmingema je i dalje četvrta na tabeli sa 60 bodova, ima tri više od Totenhema kao i dve utakmice više. Brentford je na 16. mestu sa 29.

Razlog za slavlje konačno imaju i navijači Lutona. Ovaj tim je pobedio prvi put od 30. januara kada je savladao Brajton. Sada su "šeširdžije" bile bolje od Bornmuta (2:1).

Ipak, nije dobro počelo za domaće. Igrao se 52. minut kada je Markus Tavernije savladao Tomasa Kaminskog. Luton je poznat kao tim koji se nikada ne predaje, tako je i sada bilo.

Najpre je Džordan Klark u 73. minutu poravnao rezultat, da bi kapiten Karlton Moris u 90. pogodio ispotaviće se za pobedu, prvu posle serije od 10 utakmica bez trijumfa u Premijer ligi.

Luton je još uvek prvi ispod crte sa 25 bodova, koliko ima i Notingem Forest, dok je Bornmut na 12. poziciji sa 41.