SUPERLIGA SRBIJE: Radnički se vratio na pobednički kolosek, važan trijumf Nišlija

Часлав Вуковић
Časlav Vuković

30. 03. 2024. u 16:14

FUDBALERI Radničkog iz Kragujevca vratili su se na pobednički kolosek nakon poraza od Crvene zvezde (0:5). Oni su u 27. kolu na "Čika Dači" savladali Napredak sa 3:1.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Раднички се вратио на победнички колосек, важан тријумф Нишлија

Izabranike Feđe Dudića nije uzdrmao poraz na "Marakani", što se najbolje videlo u susretu sa "čarapanima". Domaćin je do prednosti stigao u 28. minutu kada je Tomislav Dadić zatresao mrežu rivala.

Do odlaska na odmor Radnički je duplirao vođstvo, a sjajan gol postigao je Milan Aleksić. Šutirao je odlično u gornji levi ugao gola Vladimira Savića koji se bacio, ali nije uspeo da odbrani udarac vezista Kragujevčana.

Napredak se trgao u drugom poluvremenu i smanjio je rezultat u 73. minutu preko Ognjena Mršića. Konačan ishod meča postavio je Vasilije Đurić u nadoknadi vremena.

Radnički se ovim trijumfom vratio na četvrto mesto i ima 44 boda, tim Vladimira Gaćinovića je na devetom mestu sa 35.

Niški Radnički je ostvario važnu pobedu u borbi za opsatanak, pošto je pobedio Mladost na "Čairu" sa 3:0.

Idealno je susret počeo za domaće, posle samo 19 minuta Vanja Ilić se upisao u strelce. U drugom poluvremenu izabranici Dejana Joksimovića su za dva minuta postigli dva gola.

Najpre je Nemanja Belaković u 77. minutu povisio na 2:0, a bi tačku na meč kada su golovi u pitanju postavio Dele.

Radnički je 14. na tabeli sa 26 bodova, Mladost je na sedmoj poziciji sa 37.

BONUS VIDEO: KOLEKCIJA ZA DIVLjENjE: Upoznajte Kolumbijca i njegovu kolekciju od 8.000 dresova