KAKAV KIKS NAJBOLJEG DEFANZIVCA: Virdžil van Dajk zavio Liverpul u crno

08. 10. 2023. u 19:02

Fudbaleri Brajtona i Liverpula odigrali su danas bez pobednika, 2:2 u meču osmog kola Premijer lige.

КАКАВ КИКС НАЈБОЉЕГ ДЕФАНЗИВЦА: Вирџил ван Дајк завио Ливерпул у црно

Golove za Brajton postigli su Simon Adingra u 20. i to nakon velike greške Virdžila van Dajka. Igrao se 20. minut kada je Holanđanin dodao loptu u noge Adingri koji je u nastavku akcije iskoristio loše postavljanje golmana Alisona i pogodio mrežu gostiju.

Drugi pogodak postigao Luis Dank u 78. minutu. Oba gola za goste dao je Mohamed Salah u 40. i 45. minutu.

Britanski mediji navode da Liverpul nije uspeo da savlada Brajton ni u četvrtom uzastopnom meču u svim takmičenjima.

Liverpul se trenutno nalazi na trećem mestu na tabeli sa 17 bodova, dok je Brajton šesti sa 16.

Vest Hem i Njukasl odigrali su u Londonu 2:2. Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Tomas Souček u osmom i Mohamed Kudus u 89. minutu. Oba gola za Njukasl postigao je Aleksander Isak - u 57. i 62. minutu.

Vest Hem je sedmi na tabeli sa 14 bodova, dok je Njukasl osmi sa 13.

Vulverhempton i Aston Vila odigrali su nerešeno - 1:1.

BONUS VIDEO: Geri Lineker: Džud Belingem je pravi vođa, napravio je sjajan potez