TADIĆ PRED "KLUBOM 100": "Novosti" podsetile kapitena i selektora da mu sledi jubilarni meč
DUŠAN Tadić pred klubom 100! Kapiten "orlova" će sutra uveče da odigra 99. utakmicu za našu fudbalsku reprezentaciju i to protiv Mađarske. Pre svega sjajan čovek, vrhunski profesionalac i 34-godišnji novajlija u dresu Fenerbahčea će jubilarnu, 100. utakmicu za Srbiju da odigra već u nedelju u Kaunsu protiv Litvanije.
FOTO: M. Vukadinović
A, Tadić je za svoju zemlju debitovao kod pokojnog selektora Radomira Antića, 14. decembra 2008. godine na prijateljskoj utakmici protiv Litvanije koja je odigrana u Turskoj. Od tada do danas je Tadić 98 puta oblačio dres Srbije, a danas je na pitanje "Novosti" o tome kako se oseća na pragu značajnog jubileja dao originalan odgovor.
- Iskreno, taj jubilej mi ništa ne znači. Jer, iz nekih prethodnih vremena kada su naši fudbaleri imali takve jubileje, još imam gorak ukus u ustima. Mnogo mi je važnije šta ste uradili u karijeri kao fudbaler. Na koliko Mundijala ili Prvenstava Evrope ste igrali i konkretno pomogli svojoj selekciji. Lepo zvuči tih sto mečeva, ali ja sam pre za konkretan učinak na terenu - rekao je Tadić.
FOTO: M. Vukadinović
I selektor Stojković se duhovito pridružio najavi Tadićevog jubileja.
- Koliko ga trpimo, pre bi on nama trebao da plati što je ovde! Šalim se, naravno. Ovaj statistički podatak je samo jedna simbolična potvrda njegovog kvaliteta - rekao je Piksi.
BONUS VIDEO: Kad himna Srbije, "Bože pravde", zagrmi u Rusiji...
Preporučujemo
SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju
FUDBABLERI Celja u četvrtak uveče na stadionu "Z'dežele" dočekuju atinski AEK u prvom meču osmine finala Lige konferencije (21.00). Slovenački šampion pokušaće da se po drui put zaredom nađe među osam najboljih u ovom takmičenju, dok grčki predstavnik želi da odlične nastupe u Superligi upotpuni identičnim rezultatom u Evropi.
12. 03. 2026. u 11:14 >> 11:14
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)