"FINALE KUPA MORA DA BUDE PRAZNIK FUDBALA": Matijašević objasnio zašto su "brđani" pristali da igraju na "Marakani"
SPORTSKI direktor fudbalskog kluba Čukarički Vladimir Matijašević izjavio je nakon plasmana njegovog tima u finale Kupa Srbije, da su pristali da igraju finale na stadionu "Rajko Mitić" jer meč za trofej najmasovnijeg takmičenja mora da bude praznik fudbala, prenosi "Sport klub".
FOTO: M. Vukadinović
Finalna utakmica Kupa Srbije između Crvene zvezde i Čukaričkog biće 25. maja odigrana na stadionu "Rajko Mitić" od 18.30 časova, saopštio je Fudbalski savez Srbije (FSS).
- Čukarički je pozitivno odgovorio na molbu Crvene zvezde da meč za trofej bude odigran na stadionu "Rajko Mitić". Bili smo spremni i da susret organizujemo na našem stadionu na Banovom brdu, i on bi sigurno bio pun, ali da budemo realni, većinski navijačima Crvene zvezde. Pristali smo da igramo na "Marakani", samo iz razloga što finale Kupa Srbije mora da bude praznik fudbala, i da na tom meču bude što više gledalaca, a očekujem da će interesovanje biti veliko - istakao je Matijašević.
Naglasio je da Čukarički ima velike ambicije u finišu sezone.
- Borićemo se za trofej, sportski, na terenu, pokušati da po drugi put u istoriji osvojimo Kup Srbije. Verujem da će se svi igrači do četvrtka oporaviti i da će biti spremni za veliko finale, pa ko bude bolji neka pobedi. Gostovali smo u svim rundama Kupa do sada, neće nam biti problem da to još jednom učinimo - zaključio je Matijašević.
Podsetimo, Crvena zvezda je u prethodne dve sezone osvajali Kup, dok je Čukarički jedini trofej u najmasovnijem takmičenju osvojio u sezoni 2014/2015.
BONUS VIDEO: ZVEZDA DUPLIRALA PREDNOST: Ivanić se upisao u strelce
Preporučujemo
SRBIN PRED TRANSFEROM KARIJERE: Dušan Vlahović oblači dres najvećeg kluba na svetu
19. 05. 2023. u 12:59
AMERI U NEVERICI! TO MOŽE SAMO SRBIN: Nikola Jokić je opet uradio nešto neverovatno
19. 05. 2023. u 06:23
TRESLA SE PODGORICA: Željko Obradović grmeo na igrače Partizana (VIDEO)
19. 05. 2023. u 12:09
KO BI SE OVOME NADAO: Klub koji sa klupe predvodi dželat Srbije i Crne Gore na pragu je ulaska u drugu fazu Lige šampiona!
Karabag, ciljajući da prekine seriju od pet utakmica bez pobede protiv holandskih timova u Evropi, dočekuje Ajaks na "Republičkom stadionu Tofik Bahramov" u okviru šestog kola Lige šampiona.
10. 12. 2025. u 07:40
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)