BOMBA! Holand potpisao najveći ugovor u istoriji fudbala, ali ne sa Mančester sitijem
Fantastični norveški golgeter Erling Holand potpisao je najunosniji ugovor u istoriji fudbala.
FOTO: AP/Tanjug
Ne, nije reč o novom unosnom ugovoru sa Mančester sitijem, već sa čuvenim proizvođačem sportske opreme.
Naime, mladi napadač se obavezao da će narednih deset godina nositi kopačke kompanije "Najki" i za to će dobiti neverovatnih 227.000.000 evra, prenose ostrvski mediji. To znači da će samo od ovog brenda godišnje zarađivati 22,7 miliona evra!
Reč je o najbogatijem sponzorskom ugovoru u istoriji fudbala.
"Svojim golgeterskim brojkama obeležio je ne samo sadašnjost, nego i budućnost fudbala. On je naslednik najveće devetke i napadač nove generacije", objavio je "Najki".
Zanimljivo, ovaj poznati brend sponzorisao je Holanda od njegove 14. godine, ali fudbaler nije obnovio ugovor koji je istekao u januaru prošle godine. Godinu dana je bio bez sponzora i menjao je kopačke, a onda je rešio da se ipak vrati pod okrilje "Najkija".
Holand je ove sezone odigrao 37 mečeva za Siti u svim takmičenjima i postigao je čak 42 gola.
Preporučujemo
SPEKTAKL U MADRIDU: Real želi da ostane u trci za titulu, Atletiko da mu uništi šampionske snove
JEDAN od najvećih derbija svetskog fudbala igra se večeras od 21.00 na "Santijago Bernabeu" gde će Real Madrid dočekati Atletiko u meču koji može imati ogroman uticaj na rasplet šampionske trke u La Ligi.
22. 03. 2026. u 07:30
CEO SVET IM SE SMEJE: Urnebesan snimak iz Hrvatske širi se planetom brže od bilo čega (VIDEO)
Hrvatska je danas u centru pažnje ljubitelja fudbala.
21. 03. 2026. u 19:44
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)