SENZACIJA NAD SENZACIJAMA: Srpski arbitar gledao čudesan preokret u Astani: Kazahstan šokirao Dansku

26. 03. 2023. u 17:33

FUDBALSKA reprezentacija Kazahstana oriredila je jedno od najvećih fudbalskih iznenađenja u dosadašnjem delu 2023. godine. Reprezentativci ove nekadašnje sojvetske republike pobedili su danas u Astani selekciju Danske rezultatom 3:2 u meču grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će naredne godine biti održano u Nemačkoj.

СЕНЗАЦИЈА НАД СЕНЗАЦИЈАМА: Српски арбитар гледао чудесан преокрет у Астани: Казахстан шокирао Данску

Danska je posle prvog poluvremena vodila 2:0 golovima Rasmusa Hojlunda u 21. i 36. minutu.

A onda, šok i neverovatan preokret. Domaća selekcija je od 73. do 89. minuta postigla tri gola. U strelce su se upisali Bahtijor Zajnutdinov u 73. iz penala, Aškat Tadibergen u 86. i Abat Ajmbetov u 89. minutu,a ni tu nije bio kraj uzbuđenjima.

Kazahstan je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je Ajmbetov u poslednjim trenucima utakmice dobio crveni karton.

Glavni sudija meča u Astani bio je srpski arbitar Novak Simović. Kahastan će u narednom kolu, 16. juna gostovati selekciji San Marina, dok će Danska dočekati Severnu Irsku.

U grupi H kasnije večeras će igrati Slovenija - San Marino i Severna Irska - Finska.

Severna Irska, Danska, Slovenija i Kazahstan imaju po tri boda, dok su Finska i San Marino bez bodova.

BONUS VIDEO: NEPOZNATI AUSTRALIJAN OPEN: Ovo možda niste znali o poznatom turniru