SRBIJA I CRNA GORA ODMERILI SNAGE DVA PUTA U ZVANIČNIM UTAKMICAMA: Mitrović bauk za "sokolove"
MALI je "uzorak", samo 90 minuta fudbala u kvalifikacijama za EURO 2024, ali je i pre njih bilo jasno da će se Srbija i Crna Gora boriti za prva dva mesta koja donose vizu za kontinentalni šampionat.
FOTO: Profimedia
U prvi međusobni duel, koji je na programu sutra uveče u Podgorici Crna Gora i Srbija ulaze sa tri osvojena boda na startu i velikom željom da nastavak kvalifikacija u junu dočekaju sa maksimalnim učinkom.
"Sokolovi" i "orlovi" su do sada imali prilike da odmere snage samo u dva navrata i to u okviru Lige nacija 2018, a Srbija je bila uspešna i u Beogradu i u Podgorici. Izabranici Mladena Krstajića su tada za nešto više od mesec dana u oktobru i novembru bili bolji od ekipe koju je sa klupe predvodio Ljubiša Tumbaković.
Srbija je najpre slavila u Podgorici (0:2) golovima Aleksandra Mitrovića u 18. i 81. minuta, da bi "orlovi" u Beogradu imali nešto teži zadatak - 2:1. Strelci za naš nacionalni tim su bili Ljajić u 30. i Mitrović u 32. minutu, a počasni gol Crnogoraca je delo Mugoše u 70. minutu.
BONUS VIDEO: Ćurkoviću nagrada „Mihajlo Andrejević – Andrejka”
Preporučujemo
SAŠA ILIĆ: "Nisam čudotvorac, već trener koji će izvući maksimum iz ove ekipe Partizana"
29. 06. 2026. u 09:40
"ĐOKOVIĆ JE GOAT, SINER JE FAVORIT NA TRAVI!" Bjern Borg pred početak Vimbldona
29. 06. 2026. u 09:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
BRAZIL NE SME DA POTCENI JAPAN! "Samuraji" su već pokazali da znaju kako se pobeđuje "selesao"
BRAZIL i Japan ukrstiće koplja u jednom od najzanimljivijih mečeva prve nokaut faze Svetskog prvenstva. Duel na stadionu "NRG stadionu" u Hjustonu donosi okršaj pobednika grupe "C" i drugoplasiranog tima grupe "F" (19.00), a pobednika u osmini finala čeka bolji iz obračuna Noršveke i Obale Slonovače.
29. 06. 2026. u 07:00
"STRAŠAN" MEČ AUSTRIJE I ALŽIRA! Marko Arnautović strelac, obe selekcije obezbedile ono što su želele!
Fudbaleri Austrije i Alžira odigrali su meč 3. kola grupne faze i na kraju utakmice semafor je pokazivao 3:3.
28. 06. 2026. u 05:59 >> 01:26
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)