HAOS U HOLANDIJI: Fejnord na kraju preživeo! Meč prekidan, navijači pogodili golmana

13. 03. 2022. u 19:20

Fudbaleri Fejenorda su u četvrtak pobedili Partizan u Humskoj, u prvoj utakmici osmine finala Lige konferencija.

ХАОС У ХОЛАНДИЈИ: Фејнорд на крају преживео! Меч прекидан, навијачи погодили голмана

A danas su u utakmici 26. kola Eredivizije gostovali Cvoleu i pobedili sa 2:1, a meč je na kratko prekinut u 74. minutu.

Pre toga, poveo je domaćin pogotkom Brama van Polena u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Zatim je u 67. minutu Sinistera doneo izjednačenje gostima.

Onda je usledio prekid. A razlog je što su navijači Cvolea pirotehničkim sredstvima gađali golmana Fejenorda Ofira Marcijana, a pre toga čašama piva.

Sudija Marti van den Kerkof je povukao ekipe sa terena, ali je posle pauze koja je potrajala desetak minuta meč nastavljen.

Prema izveštajima iz Holandije, Marsijano je pogođen u nogu i zadobio je lakšu povredu. Ipak, nastavio je da brani.

U 77. minutu je strelac bio Desers, koji je kao i Sinistera bio strelac u Beogradu.

Za domaćina su u samoj završnici zaigrali i dva srpska fudbalera. Slobodan Tedić je ušao u 80. minutu, a Luka Adžić pet minuta kasnije.