KVALIFIKACIJE ZA SP: Švedska savladala Španiju, Flik debitovao pobedom na klupi Nemačke, kiks Italije

02. 09. 2021. u 22:52

FUDBALSKA reprezentacija Švedske pobedila je Španiju sa 2:1 u četvrtom kolu grupe B kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Шведска савладала Шпанију, Флик дебитовао победом на клупи Немачке, кикс Италије

Početak meča bio je neverovatan. Već posle šest minuta viđena su dva gola. Najpre je "furija" povela preko Karlosa Solera, a u sledećem napadu je skandinavska selekcija poravnala, strelac je bio Aleksander Išak.

Posle sjajnog otvaranja utakmice očekivalo se da se nastavio sa golovima, ali njih nije bilo do odlaska na odmor.

Pobedu Švedskoj doneo je Viktor Klaeson koji je na asistenciju Dejana Kuluševskog uspeo da matira Unaija Simona.

Posle ove utakmice Ševdska je prva sa devet bodova, Španija je na drugom mestu sa sedam.

Nemačka je odigrala koliko joj treba protiv Lihtenštajna i slavila je kao gost sa 2:0. Hansi Flik je na ovom susretu debitovao na klupi "pancera".

Igrao se 41. minut kada je mrežu Bušela zatresao Timo Verner. Trijumf je potvrdio Liroj Sane u 77. minutu.

Nemci sada zauzimaju drugu poziciju na tabeli sa devet bodova, Lihtenštajn je zakovan za dno - bez ijednog boda.

Kiks dana doživela je reprezentacija Italije. Aktuelni šampion Evrope je u Firenci na stadionu "Artemio Franki" odigrao samo 1:1 protiv Bugarske.

"Azuri" su odlično počeli utakmicu pošto su poveli posle 16. minuta igre preko Federika Kijeze. Šok za sve na stadionu usledio je u 39. minutu kada je Atanas Iliev doneo izjednačenje i ispostavilo se postavio konačan rezultat utakmice.

Ekipa Roberta Manćinija ostala prva na tabeli sa 10 bodova, Bugarska na četvrtom mestu sa dva boda.