VEST HEM SJAJNO POČEO SEZONU: "Čekićari" brojali do četiri i u potpunosti nadigrali Lester (VIDEO)

23. 08. 2021. u 23:00

FUDBALERI Vest Hema odlično su počeli novu sezonu Premijer lige. Oni su u drugom kolu na svom stadionu pobedili Lester sa 4:1.

ВЕСТ ХЕМ СЈАЈНО ПОЧЕО СЕЗОНУ: Чекићари бројали до четири и у потпуности надиграли Лестер (ВИДЕО)

Ako je suditi po početku sezone "čekićari" će svima biti tvrd orah. Ekipa Dejvida Mojesa je u uvodne dve runde pokazala sjajnu igru u napadu. Najbolje o tome pokazuje podatak da su u prva dva kola postigli osam golova (Njukasl pobeđen sa 4:2), a takav učinak do sada nema nijedna ekipa u Premijer ligi.

Svoj šou imao je Antonio koji je postigao dva gola i imao je jednu asistenciju. Sa pogocima na ovom meču došao je do brojke od tri pogotka.

Domaćin je do prednosti došao u 26. minutu kada je Fornals na dodavanje Benrame pogodio za vođstvo Vest Hema.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 40. minutu kada je Ajoze Perez zaradio crveni karton, nakon što je neoprezno stao na nogu rivala. Sudija Majkl Oliver je nakon gledanja VAR snimka odlučio da Špancu pokaže put u svlačionicu.

To je ekipi iz Londona ulilo dodatnu dozu samopouzdanja, pa je u nastavku utakmice postigla još tri gola - dva puta je strelac bio pomenuti Antonio, dok je jednom mrežu rivala zatresao Benrama.

Alžirac je postigao gol posle katastrofalne greške Čaglara Sojunčua koji je loše vratio loptu Šmajhelu. Presekao ju je Antonio dodao do svog saigrača kome nije bilo teško da pogodi gol.

Robusni napadač postigao je prvi pogodak posle sjajnog okreta, a u drugoj situaciji se snašao ka pravi centarfor.

Jedini gol za goste bio je delo Jurija Tilemansa, bilo je to za 2:1, ali nedovoljno da se izbegne poraz.

Vest Hem posle dva gola rivale gleda sa vrha tabele sa šest bodova, dok su "lisice" na 12. mestu sa tri boda.