ENGLEZI U POLUFINALU: Sprema se spektakl na Vembliju (VIDEO)

03. 07. 2021. u 21:04

ENGLESKA je poslednji polufinalista EURO 2020. Hari Kejn, Hari Megvajer, Luk Šo, Rahim Sterling i Džordan Henderson su, što golovima, što asistencijama, odveli gordi albion u prvo polufinale Evropskog prvenstva još od 1996. godine.

ЕНГЛЕЗИ У ПОЛУФИНАЛУ: Спрема се спектакл на Вемблију (ВИДЕО)

Tada su Englezi u onom čuvenom polufinalu na Starom Vembliju poraženi na penale od potonjih šampiona Nemaca, a odlučujući penal promašio je Garet Sautgejt, koji ove godine predvodi Engleze sa klupe.

Samo što će u sredu protivnik na novom Vembliju biti Danska, koja je u prvom četvrtfinalu dana savladala Češku sa 2:1.

DRUGO POLUVREME

64. MINUT - 4:0 Maunt je centrirao iz kornera, a Henderson se najbolje snašao i to j e4:0. Najubedljivija pobeda u četvrtfinalima a igra se još skoro pola sata!

62. MINUT - Malo je nedostajalo da Kejn postigne het-trik posle fantastičnog voleja, ali Buščan nekako izbija tu loptu u korner.

50. MINUT - 3:0 Hari Kejn postiže svoj drugi, a treći gol Engleske na ovom meču i praktično rešava pitanje pobednika. Prelepa akcija koju je započeo Sterling, petom do Šoa, a bek Mančester junajteda u stilu levog krila postiže drugu asistenciju na meču, Kejn se poklonio i pronašao put lopti u mrežu - kroz noge golmana ukrajince selekcije.

46. MINUT - 2:0 tek što je počelo drugo poluvreme Englezi su udvostručili prednost i to preko štopera Megvajera.

PRVO POLUVREME

4. MINUT - 0:1! Englezi vode posle sjajne akcije koju je pogotkom krunisao Hari Kejn. Sterling je asistent.

1. MINUT - počela je utakmica. U dresu engleske prvi put kao starter našao se novi igrač Mančester junajteda Džejdon Sančo.