JOKIĆEV DUH UŠAO U GOLMANA SAD: Dobio dres od Srbina, pa ušao sa klupe i odbranio penal u 124. minutu za trofej (VIDEO)
FUDBALSKA reprezentzacija Sjedinjenih Američkih Država osvojila je KONKAKAF Ligu nacija posle velike drame i pobede nad Meksikom rezultatom 3:2, i to posle produžetaka!
Foto AP
U regularnom delu meča bilo je 2:2, da bi kroz dodatnih 30 minuta videli dva penala od kojih Meksiko svoj u 124. nije iskoristio. As Betisa Andres Gvardado je bio tragičar, dok je u junaka izrastao rezervni golman Itan Horvat.
Čuvar mreže belgijskog Briža je u igru ušao u u 69. minutu, zatim je 10 minuta kasnije primio gol, da bi odbranom šuta Gvadrada sa bele tačke sprečio da meč ode u produžetke.
Zanimljivo je da je Horvat pre meča u Denveru dobio na poklon dres Nikole Jokića, pošto je poznato da je veliki navijač Nagetsa. I to od saigrača Kristijana Pulišića koji je u 114. minutu realizovao penal za SAD, te dao gol za 3:2.
Meksiko je dva puta vodio na ovom meču! Već u 2. minutu su dali gol preko Korone, da bi Morenov pogodak u 24. minutu poništen zbog ofsajda.
Tri minuta kasnije Rejna je izjednačio rezultat, ali su Meksikanci preko Laineza u 79. ponovo poveli. Inače, Lainez je samo minut ranije kročio na teren.
Mekeni je u 82. minutu, na asistenciju Rejne, odveo meč u produžetke gde je viđen pomenuti scenario, ali i sukob igrača u 128. minutu kada ih je čak i publika gađala čašama.
Foto AP
Preporučujemo
PROBLEM ZA FURIJU: Španija u izolaciji, fudbaler Barselone pozitivan na koronu
06. 06. 2021. u 22:36
ZIDAN ISPROZIVAO ČELNIKE REALA: Stigao odgovoro - "oprostili smo mu 10.000.000 evra"!
06. 06. 2021. u 16:08
VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom
U derbiju 14. kola Serije A, italijanski velikani Napoli i Juventus sastaće se u nedelju na stadionu Dijego Armando Maradona.
07. 12. 2025. u 10:00
BRUKA: Crnogorci slavili ispadanje Srbije kao da su Hrvati (VIDEO)
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je na šokantan način ostala bez plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva jer je u meču u kome joj je i bod bio dovoljan deklasirana od Crne Gore. Bolja ekipa zasluženo ide dalje, ali uz ne mali skandal.
07. 12. 2025. u 19:40
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)