PATRIK ŠIK UTIŠAO HEMPDEN: Napadač Leverkuzena doneo pobedu Češkoj sa dva gola od kojih je drugi remek-delo (VIDEO)

14. 06. 2021. u 14:56

FUDBALERI Češke savladali su Škotsku s 2:0 na Hempden parku u okviru prvog kola grupe D EURO 2020.

ПАТРИК ШИК УТИШАО ХЕМПДЕН: Нападач Леверкузена донео победу Чешкој са два гола од којих је други ремек-дело (ВИДЕО)

Oba gola postigao je napadač Bajer Leverkuzena Patrik Šik. Prvi glavom posle kornera i centaršuta Coufala u 42. minutu, a drugi u 5. minutu iz polukontre kada je sa sredine terena prelepim felširanim lobom pogodio mrežu istrčalog golmana Škotske Maršala.

Posle kompletiranog prvog kola u grupi D ČEška i Engleska imaju po tri boda, a Hrvatska i Škotska su vez bodova.

Drugo kolo na programu je za četiri dana kada se na Hempden parku sasrtaju Češka i Hrvatska, dok se na londonskom Vembliju igra ostrvski derbi Engleska - Škotska.

Eventualnim pobedama, Englezi i Česi bi obezbedili prolaz u nokaut fazu.

Pogledajte u galeriji kako je Maršal završio u mreži pokušavajući da spreči pogodak:

DRUGO POLUVREME

52. minut - KAKAV GOL ŠIKA! Drugi pogodak na utakmici postigao je napadač Leverkuzena i to sa centra! Maršal je istrčao, sevnula je levica i imamo jedna od najlepših golvoa na Evropskim prvenstvima uopšte, a svakako najlepši na ovom.

PRVO POLUVREME

42. minut - ČESI VODE! Coufal odlično centrira, a Šik dovodi knedličke u vođstvo udarcem glavom.

31. minut - Najbolja šansa na utakmici. Robertson šutira sa ivice šesnaesterca, a Vaclik vrhobvima prstiju izbija loptu u korner

13. minut - Opet su pokušali Česi. Kalas je izveo slobodan udarac sa desne strane, ali je ubačena lopta završila u gol-autu.

10. minut - Evo i pokušaja Češke. Šik je loše zahvatio loptu.

6. minut - Priliku za Škotsku imao je Mekgin, ali se nije najbolje snašao pa je Kalas izblokirao njegov pokušaj.

2. minut - Robertson probija po levom krilu, ali je loše centrirao.

Počela je utakmica.

ŠKOTSKA - ČEŠKA 0:1

(Šik 42')

Stadion: Hempden Park

Gledalaca: oko 12.000

Sudija: Danijel Ziber (Nemačka)

ŠKOTSKA (5-3-2): Maršal - Henli, Kuper, Hendri - O'Donel, Armstrong, Mekgin, Mektomini, Robertson - Dajks, Kristi

ČEŠKA (4-2-3-1): Vaclik - Coufal, Čelustka, Kalas, Boril - Souček, Kral - Masopust, Darida, Jankto - Šik