BAJAGA ODREPOVAO "21. VEK": Beogradski rokeri posle dvogodišnje pauze objavili novi singl
POPULARNI prestonički rokeri Bajaga i "Instruktori" iznenadili su obožavaoce singlom "21. vek", prvim od albuma "Ovaj svet se menja" iz 2020. godine.
Foto Nebojša Babić
Nova pesma govori o stvarima koje poslednjih godina potresaju planetu i u rep je maniru. Bajaga samostalno potpisuje tekst, muziku je komponovao sa klavijaturistom Sašom Loknerom, dok su za aranžman zaslužni Lokner i gitarista "Instruktora" Marko Nježić. U himničnom refrenu Bajaga nam poručuje da "21. vek počeo je tek, a oni hoće sve da nas iznenade", dok se u strofama, između ostalog, osvrće na devedesete godine, sećajući se traume iz vremena albuma "Muzika na struju", što beše "gadno vreme rata, al' nažalost u blizini novi rat se hvata".
- Pesma "21. vek" je odraz vremena u kojem živimo i rezime svega što nam se dešava u protekle dve-tri godine - ističe Bajaga. - U prošlom veku smo imali veoma uspešnu pesmu "20. vek", a u ovom veku su se stvari malo promenile, pa sam imao potrebu da napišem i numeru "21. vek". Ono što smo do sada doživeli u njemu, nije bilo tako lepo kao u 20. tako da je pesma malo mračnija, u skladu sa mračnom realnošću.
Bajagu i "Instruktore" očekuje radno leto. Već u petak 17. juna sviraju u Bitolju, 18. juna u Demir Kapiji, 25. juna u Cirihu, 30. juna u Mariboru, dok u julu i avgustu imaju zakazane nastupe u Banjaluci, Šibeniku, Vrnjačkoj Banji, Herceg Novom, Opatiji, Sežani...
Preporučujemo
VOZAČ, PRODAVAC, PROFESORKA: Poslovi kojima su se bavili poznati pre izlaska na javnu scenu
10. 04. 2022. u 21:12 >> 21:13
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)