TUGA U RS: Preminuo Boško Borjanović

Novosti online

07. 04. 2021. u 15:56

Boško Borjanović, počasni član Opštinskog odbora SUBNOR-a Kozarska Dubica, preminuo je 89. godini.

ТУГА У РС: Преминуо Бошко Борјановић

Foto: RTRS TV printskrin

Za vreme Kozarske ofanzive bio je zarobljen sa majkom i bratom i interniran u logor Jasenovac, a potom na ropski rad u okolinu Garešnice.

Boško je sa 12 godina postao borac, bio je u Moštaničkoj četi, te do kraja rata u partizanima.

Obavljao je odgovorne funkcije u opštini Kozarska Dubica, radio na mestu sekretara opštine, bio odbornik u Skupštini opštine u tri mandata, radio u Savezu NOR-a, bio je član sportskih organizacija, predsednik opštinskog i međuopštinskog fudbalskog saveza, te sudija porotnik.

Za rad i zasluge dobio je mnoga odlikovanja i priznanja: Orden rada sa srebrnim vijencem, Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima, Orden bratstva i jedinstva, Medalju zasluge za narod, glavnu nagradu i priznanje Matice iseljenika iz BiH i druge.

Boško Borjanović preminuo je juče, a biće sahranjen sutra na gradskom groblju u Kozarskoj Dubici u 14.00 časova.

(Srna)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (1)

Ćerka Luke Modrića više liči na Luku Modrića - od Luke Modrića (FOTO)