VLADA RS DONELA ODLUKU: 500.000 km za podršku filmu "Dara iz Jasenovca"
VLADA RS izdvojiće 500.000 maraka za podršku igranom filmu "Dara iz Jasenovca",koji je srpski kandidat za nagradu "Oskar".
Foto Promo
- Dara iz Jasenovca je nacionalno kinematografsko delo koje istinom svedoči o srpskoj i golgoti drugih naroda u ustaškim koncentracionim logorima u Drugom svjetskom ratu, izjavio je za predsednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković.
On je naglasio da istina o vremenu tragičnih događaja i stradanju srpskog naroda nije prikazana svetu više od sedamdeset godina, a svedoči o vremenu i stradanju srpskog i drugih naroda sa naših prostora.
- Dara iz Jasenovca' je istorijski filmski projekat i Vlada Republike Srpske danas je donela odluku da izdvoji novac i pruži podršku, dodao je premijer Višković.
Film "Dara iz Jasenovca" autora Predraga Atonijevića i scenariste Nataše Drakulić, koji kroz sudbinu srpske devojčice Dare prati stradanje Srba, Jevreja i Roma u zloglasnom logoru Jasenovac, kandidovan je za nagradu "Oskar".
Preporučujemo
TRAMPOV SAVETNIK U BRATUNCU: Nevine srpske žrtve ne smeju da budu zaboravljene
05. 07. 2026. u 12:07
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)