OGLASILO SE TUŽILAŠTVO: Evo šta su rekli o ubistvu monaha
OKRUŽNO javno tužilaštvo Banjaluka potvrdilo je da as traga za D. Š. iz tog grada zbog sumnje da je nožem ubio monaha manastira Glogovac Stefana Ačića (1958), rodom iz Inđije.
Foto: O. Matavulj
- Uviđaj na licu mesta obavio je dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banja Luka Siniša Vranješ, zajedno sa policijskim službenicima Policijske uprave Mrkonjić Grad - PS Šipovo. Dežurni tužilac je naložio da se preduzmu sve potrebne istražne radnje i mere na utvrđivanju okolnosti počinjenog dela, a naložena je obdukcija beživotnog tela koja će biti obavljena u Zavodu za sudsku medicinu Republike Srpske - rekla je portparol Tužilaštva Maja Đaković Vidović.
Ona kaže da će nakon utvrđivanja svih relevantnih činjenica u konkretnom slučaju Tužilaštvo izdati saopštenje kako u vezi izvršioca navedenog krivičnog dela, kao i u pravnu kvalifikacije krivičnog dela.
Preporučujemo
IRAN "OSLEPEO" SAD I IZRAEL; Novi napadi na Teheran; Iranski "orešnik" pogodio komandu IDF; Tramp - Rat u Zalivu od 1-10? 15!
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 23:01
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (1)