FOND PIO RS: Počele isplate penzija za septembar
FOND za penzijsko i invalidsko osiguranje Republike Srpske počeo je danas ispate penzija za septembar, rekao nam je dr Mladen Milić, direktor Fonda PiO RS, ističući da su spremljeni čekovi za 270.679 korisnika, od čega je 219.386 u Republici Srpskoj, a van nje 51.293.
Foto: V. Mitrić
Za isplatu penzije za septembar potrebno je 96,26 miliona KM u neto iznosu, odnosno 97,46 miliona KM u bruto iznosu.
Prosečna penzija iznosi 393,77 KM i čini 40,93 odstp prosječne plate u Republici Srpskoj.
Iznos najniže penzije za staž od 40 i više godina je 403,71 KM i čini 41,97 odsto prosečne plate u Republici Srpskoj.
Za puni staž osiguranja od 40 godina prosečna penzija za septembar je 577,51 KM, što čini 60,03 odsto od prosečne plate u Republici. Iznos najviše penzije za septembar u Republici Srpskoj je 2.076,35 KM.
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)