UMESTO DA ŠTITI "DEJTON" POZIVA NA NJEGOVO RUŠENJE: Oštro regovanje iz Srpske na poruke američkog diplomat
LICEMERNO je od pomoćnika državnog sekretara SAD za evropska i evroazijska pitanja Džejmsa O'Brajana, koji je učestvovao u pisanju Dejtonskog mirovnog sporazuma, da prilikom dolaska u BiH podržava nekog poput Kristijana Šmita, koji je nelegalni visoki predstavnik u BiH i pritom šalje preteće poruke, reakcije su iz Srpske na poruke američkog diplomate nakon sastanka u OHR.
Foto: Novosti
Naime, O'Brajan, koji boravi u poseti BiH, na sastanak u Predsedništvo BiH je došao u društvu ambasadora SAD u Sarajevu Majkla Marfija, a prethodno je razgovarao sa Šmitom.
On je potvrdio snažnu američku podršku visokom predstavniku i njegovom korišćenju "bonskih ovlašćenja" za sprovođenje i odbranu Dejtonskog sporazuma, i suzbijanje huškačke retorike i delovanja usmerenih na njihovo potkopavanje.
Predsednik RS, Milorad Dodik, ukazao je na pravu invaziju američikih predstavnika poslednjih godina u BiH, ali da se Srpska odlučno bori da sačuva Dejton.
- Pokušavaju da nam objasne kako treba da živimo i funkcionišemo, jer, eto, oni to znaju bolje od nas - naveo je Dodik.
Retorika
ŽELIMO da očuvamo "Dejton", a oni iz čijeg pera je izašao ga ruše. Ne postoji nikakva secesionistička retorika, iako svim silama nastoje da održe tu laž. Republika Srpska se odlučno bori da očuva Dejtonski sporazum i to je jedina istina. Ponovo kažemo - hoćemo Ustavom predviđenu BiH, vanustavnu i protivustavnu nećemo, kategoričan je Dodik.
Dodao je da od onih koji suverenost BiH ugrožavaju svakodnevnim napadima na "Dejton", slušamo iste priče o očuvanju teritorijalnog integriteta i suvereniteta.
Preporučujemo
DODIK APELUJE NA EU: Traži da ukine sankcije na uvoz sirove nafte iz Rusije
11. 03. 2026. u 15:21
NENAD UBIO SINA, PA SEBE: Detalji porodične tragedije u Šušnjarima kod Laktaša
10. 03. 2026. u 17:57
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)