DODIK O CVIJANOVIĆEVOJ: Željka je čovek kojem bih sada poverio da vodi Srpsku
SRPSKI član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je predsednica Republike Srpske Željka Cvijanović jedna od najvažnijih ličnosti u novijoj političkoj istoriji i da je ponosan na njen pristup, energiju i emociju kojima brani interese Srpske.
Foto ATVBL
- Uvek sam bio ponosan na njen pristup, energiju i emociju kojom je branila naše interese kada smo zajedno bili u Briselu, SAD i na brojnim konferencijama. Željka je čovek kojem bih sada poverio da vodi Srpsku i da za 10 godina dođem i znam da će u međuvremenu učiniti sve najbolje za Republiku Srpsku - poručio je Dodik.
On je, komentarišući informaciju da su tokom protekle posete SAD Cvijanovićevu "nagovarali" da preuzme mesto lidera SNSD, precizirao da je to učinio specijalni izaslanik SAD za zapadni Balkan Gabrijel Eskobar. Dodik je demantovao navode crnogorskih medija da je to uradio nekadašnji američki izaslanik za dijalog Beograda i Prištine Ričard Grenel, jer on, kaže, više nije važan u američkoj politici, ali dodaje da je to urađeno kako bi se održala tema i napravila diskusija u okviru SNSD.
- Kada se vratila iz SAD Željka mi je rekla da su je ubeđivali da prihvati da bude predsednik SNSD-a. Željku dobro znam, reč je o osobi koja je sa stanovišta onoga kako se zalaže za Republiku Srpsku jedna od najvažnijih u našoj novijoj političkoj istoriji - rekao je Dodik za ATV, prenosi RTRS.
Dodik je istakao da su on i Cvijanovićeva najbliži saradnici koji su kao tandem godinama učinili mnoge dobre poslove za srpski narod i Srpsku.
Predsednica RS i potpredsednica SNSD Željka Cvijanović izjavila je danas da postoje razne spekulacije, podmetanja i inicijative da se lider te stranke Milorad Dodik izoluje i da se nađe neko ko će mu okrenuti leđa, ali je istakla da je SNSD kompaktna politička organizacija u kojoj su timski igrači.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)