INSPEKTOR VARAO OBVEZNIKE: Dobojska policija podnela krivičnu prijavu

Љ. Ђ.

17. 11. 2021. u 06:08

POLICIJSKA uprava Doboj je OJT podnela krivičnu prijavu protiv C. P. sa područja tog grada, zbog sumnje da je izvršio krivična dela zloupotreba službenog položaja, prevara i lažno predstavljanje.

ИНСПЕКТОР ВАРАО ОБВЕЗНИКЕ: Добојска полиција поднела кривичну пријаву

Foto Lj. Đ.

Sumnja se da je kao stručni saradnik za usluge poreskim obaveznicama od 2010. do 2017. iskoristio svoj službeni položaj u nameri da ostvari protivpravnu imovinsku korist i doveo u zabludu odgovorno lice jednog doma za smeštaj dece i vlasnika jednog ugostiteljskog objekta u Doboju da će im obaveze kao poreskih obveznika biti izmirene i od njih u više navrata uzimao novac.

Takođe, i nakon penzionisanja od 1. novembra 2017. on je nastavio sa tom praksom, lažno se predstavljajući i držeći oštećene u zabludi da će izmiriti njihove poreske obaveze. Na taj način je sebi pribavio korist od 24.186 KM, a oštećenima naneo štetu od 80.715,59 KM.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

OD PENZIJE LEPO ŽIVIM: Ceca Kitić dobija pozamašnu svotu novca od države