BIJELJINA: Više para u kasi - predlog rebalansa budžeta grada
PREDLOGOM rebalansa budžeta grada Bijeljina za ovu godinu utvrđena su sredstva u iznosu 61.634.318,00 KM, što u odnosu na prvobitni budžet predstavlja povećanje od oko 3,7 miliona KM i to po osnovu prihoda od PDV.
Foto: V. Mitrić
Ovim povećanjem je učinjena korekcija, koji je utvrđen nacrtom rebalansa budžeta grada u skladu sa rebalansom budžeta Republike Srpske koji je usvojen na 18. sednici Narodne skupštine Republike Srpske. Povećanje prihoda je zasnovano na oporavku privrede Republike Srpske, kao i na novim koeficijentima raspodele tih prihoda koji su za Republiku Srpsku utvrđeni na znatno višem nivou.
- Zahvaljujući ovom povećanju budžeta, omogućeno je da se uvaži većina primedbi budžetskih korisnika na nacrt rebalansa, koje su se odnosile na povećanje sredstava za tekuće rashode i kapitalne izdatke - ističu u kabinetu gradonačelnika Bijeljine. - Takođe, ovim povećanjem su obezbeđena i sredstva za računovodstveno evidentiranje rashoda za otplatu obaveza po garancijama koje je grad dao za kreditno zaduženje Regionalnoj deponiji „Eko dep“ Bijeljina (kredit Svestske banke), JU „Banja Dvorovi“ (kredit Naše banke) i AD „Vodovod i kanalizacija“ Bijeljina (kredit EBRD), jer ova javna preduzeća nisu u stanju da sama finansiraju svoje kreditne obaveze.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)