JEDNOSTAVAN RECEPT ZA ČUPAVCE U OBLIKU MAFINA: Još slađi i ukusniji, pravićete stalno
Savršen spoj čupavaca i mafina u jednom desertu, prste da poližete.
Foto: Shutterstock
Sastojci:
- 180 g brašna
- 180 g šećera
- 1/2 kesica praška za pecivo
- 2 kašike meda
- 2 jajeta
- 30 g putera
- 100 ml mleka
Za čokoladnu glazuru:
- 100 g putera
- 100 g šećera
- 2 kašike kakaoa
- 100 ml mleka
- 100 g kokosa
Priprema:
Rernu zagrejte na 180 stepeni. U jednoj posudi pomešajte brašno, šećer, prašak za pecivo, med, jaja i otopljeni puter. Sjedinite sastojke, pa postepeno sipajte mleko i dobro promešajte. Smesu preručite u kalup za mafine obložen papirnim kalupima. Ali nemojte da punite do vrha, zato što mafini treba da narastu. Pecite oko 25 minuta, u rerni zagrejanoj na 180 stepeni. Zasebno otopite puter, šećer i kakao u šerpi. Dodajte mleko i mešajte dok se sve ne sjedini. Mafine umačite u čokoladnu glazuru, pa u kokos. Prijatno!
(trpeza)
Preporučujemo
MAFINI SA CRNOM ČOKOLADOM I KUPINAMA: Brza i ukusna poslastica
22. 03. 2025. u 12:00
ZDRAVI MAFINI SA OVSENIM PAHULjICAMA: Ukusni zalogaji spremni za 30 minuta
21. 02. 2025. u 07:00Jovana Vasić
DUBAI MAFINI: Mekani zalogajčići lepši i od čokolade
15. 01. 2025. u 13:00Novosti online
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)