VENAC OD LISNATOG TESTA: Glavna zvezda svečane trpeze, a ne morate da budete posebno vešti da biste je napravili (VIDEO)
Za Uskrs se tradicionalno pravi pogača ili pletenica koja se ukrašava ofarbanim jajima.
Foto: Printscreen/YT/Appetizing.tv-Baking Recipes
Mi vam ove godine predlažemo da napravite nešto drugačije. U pitanju je uskršnji venac koji se pravi od lisnatog testa, a puni jajima, sirom, šukom... Izgleda jednako lepo kao i tradicionalna pogača i ukrasiće svaku svečnu trpezu, a ukus je fantastičan.
Sastojci:
- 400 g lisnatog testa
- 60 g krem sira
- 150 g tvrdog sira
- 100 g šunke
- 100 g kiselih krastavaca
- 3 jajeta
- Za premazivanje:
- 1 jaje
Priprema:
Lisnato testo odmrznite, pa malo razvucite oklagijom. Trećinu testa isecite na tanke trake, pa napravite pletenice (pogledaj video).
Jaja skuvajte, pa ih izrendajte, a takođe i sir. Šunku i kisele krastavce sitno iseckajte.
Premažite testo (tamo gde nisu pletenice) krem sirom, pa poređajte šunku, krastavce, sir i jaja. Premažite umućenim jajetom ivicu kod pletenica i urolajte do pletenica. Zatim svaku pletenicu stavite preko rolata i spojite krajeve da napravite venac.
Prebacite venac na pleh obložen pek papirom, pa premažite umućenim jajetom. Pecite u zagrejanoj rerni na 180°C oko 30 minuta.
(stvarukusa)
Preporučujemo
POSNA POGAČA: Pravi se od nekoliko osnovnih sastojaka i idealna je za svaki dan
30. 03. 2025. u 07:00
FOKAČA OD RAŽANOG BRAŠNA SA ČERI PARADAJZOM: Sočna i mekana, prste da poližete
24. 03. 2025. u 07:00
ŠUFNUDLE SA KISELIM KUPUSOM: Recept je jednostavan, a ukus fantastičan
15. 02. 2025. u 09:00Jovana Vasić
DODAJTE OVO TESTU I PECIVO ĆE BITI SAVRŠENO: Neće se mrviti i ostaće sveže danima
23. 01. 2025. u 06:00Novosti online
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)