GRUPNO SILOVANJE DEVOJČICE: Protest u Tirani "Ne ubijajte moje detinjstvo"
STOTINE ljudi protestovale su danas u centru Tirane protiv seksualnog nasilja nekoliko dana nakon što je zemlju potresla vest o grupnom silovanju 15-godišnje devojčice u oblasti Mirdita, na severu Albanije.
FOTO: Depositphotos
"Ne ubijajte moje detinjstvo" bio je moto marša koji je počeo na Trgu Skenderbeg, prenose albanski mediji.
Demonstranti su tražili pravdu za žrtve seksualnog nasilja, a među sloganima na transparentima bili su i "Edukujte dečake", "Ne ćutite, prijavite" i "Niste same".
Na okupljanje su pozvali aktivisti zbog zločina kada je prošle nedelje pet osoba silovalo 15-godišnju devojčicu u mestu Rešen, u oblasti Mirdita.
Tim povodom protesti su pre dva dana održani i u Rešenu.
Počinioci, petorica muškaraca starosti od 17 do 44 godine su uhapšeni pod optuzbom za teško krivično delo.
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)