STRAVIČNO UBISTVO U FRANCUSKO: Pucao bivšoj ženi u noge, pa je živu zapalio! (FOTO)
MUNIR B. (44) ranio je svoju bivšu suprugu Šainez (31) hicima iz vatrenog oružja u kolena, a onda je mirno odšetao do svog kamioneta, uzeo kanistar i, dok je bespomoćno, povređena ležala na trotoaru, polio benzinom i zapalio.
Foto: EPA
Tragedija se dogodila u utorak predveče u mestu Merinjak nedaleko od Bordoa.
Ubica, naoružan lovačkom puškom i pištoljem, otišao je onda do njenog stana i zapalio ga.
Njih dvoje su se razišli, ali je razvod još bio u toku. Imaju troje dece uzrasta tri, sedam i 11 godina. Deca, srećom, nisu bila u kući kada je buknula vatra.
Munir B. je već bio osuđivan zbog nasilja u porodici, pre godinu dana, na 18 meseci zatvora, od čega devet uslovno, a posle nekoliko meseci provedenih iza rešetaka, nedavno je pušten na slobodu.
NASILjE
Od početka godine, u Francuskoj je ubijeno 39 žena u porodičnom nasilju. Prošle godine, na ovaj način stradalo je 90 žena, a godinu dana ranije 146.
Očevici kažu da je danima lutao oko stana svoje supruge, očigledno s namerom da je pronađe. Žena je živela u stalnom strahu.
Javnost se pita kako policija nije bila u stanju da je zaštiti, imajući u vidu da joj je život direktno bio ugrožen.
Prilikom napada, očevici su čuli pucnje i krike žene u agoniji. Preminula je i pre nego što je došla hitna pomoć.
Policija je ubrzo posle tragedije uhapsila ubicu koji se nije opirao. Kod njega su pronađeni oružje i municija.
Preporučujemo
"VATROMET" ZA NARKOMANE: U francuskoj prestonici građani uzeli pravdu u svoje ruke
04. 05. 2021. u 22:09
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)