ZARAŽAVANJE KORONOM EKSPONENCIJALNO RASTE: Nemačka na krilu trećeg talasa pandemije
ZARAŽAVANjE virusom korona eksponencijalno raste u Nemačkoj, konstatovao je danas stručnjak Instituta za zarazne bolesti "Robert Koh".
Foto: AP
Na današnji dan, broj zaraženih je 83,7 na 100.000 stanovnika nedeljno, što je porast u odnosu na 68 od pre nedelju dana, poručuju iz tog Instituta i dodaju da bi ta brojka mogla dostići 200 do sredine sledećeg meseca, prenosi Rojters.
- Tačno smo na krilu trećeg talasa kovid-19 pandemije. To se više ne može osporiti. A mi smo ovom trenutku ublažili ograničenja i to ubrzava eksponencijalni rast - rekao je za nemačku televiziju ARD epidemiolog tog instituta Dirk Brokman.
Nemačka kancelarka Angela Merkel i državni lideri su se ovog meseca saglasili oko faznog ublažavanja ograničenja i "hitnih akcija" u slučaju da, tokom tri dana zaredom, broj zaraženih premaši 100 na 100.000 stanovnika.
Preporučujemo
POSLE PET NEDELjA: Najeći dnevni porast broja novozaraženih u Nemačkoj
11. 03. 2021. u 13:33
FRANCUSKOJ PRETI POTPUNO ZAKLjUČAVANjE: Intenzivna nega u Parizu popunjena 102 odsto
15. 03. 2021. u 21:56
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)