IZVUKLI JE POSLE ČETIRI DANA: Kada je nada usahla dogodilo se čudo, na žalost njenoj majci nije bilo pomoći (FOTO)
KADA su gotovo nestale nade da u ruševinama zgrada u Izmiru ima još preživelih, turski spasioci uspeli su jutros da izvuku još jednu devojčicu iz ruševina, 4 dana nakon razornog zemljotresa koji je zadesio Tursku i Grčku.
Foto: Tanjug/AP
Ajda Gezgin, 3-godišnja devojčica, izvučena je živa iz ruševina zgrade i odneta do ambulatnih kola dok su okupljeni građani oduševljeno pozdravljali podvig spasilaca, aplaudirali im i uzvikivali "Bog je veliki".
Foto: Tanjug/AP
Ipak, Ajdina majka nije preživela i njeno telo je, nešto kasnije pronađeno u ruševinama izmirske osmospratnice, a AP saznaje da otac i brat nisu bili u zgradi u trenutku kada se srušila.
Foto: Tanjug/AP
Ministarstvo zdravstva je saopštilo da se devojčica oseća dobro, ali da će biti zadržana na klinici iz predostrožnosti.
Preporučujemo
ČUDA SE NASTAVLjAJU: Spasioci u Izmiru izvukli još jednu devojčicu iz ruševina
03. 11. 2020. u 09:41
RAZORAN ZEMLjOTRES U EGEJU: Više od 780 povređenih, 20 preminulo (FOTO)
31. 10. 2020. u 00:47
SVE VIŠE STRADALIH U ZEMLjOTRESU: 700 povređenih, 17 poginulo, potraga za preživelima
30. 10. 2020. u 21:40
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)