SVE VIŠE ZARAŽENIH MEĐU STARIJIMA: U Francuskoj zabrinuti tokom epidemije, intenzivne nege sve punije
BROJ zaraženih korona virusom i smrtnih slučajeva u domovima za stare u Francuskoj ponovo je u porastu, prvi put posle više meseci.
Foto AP
Porodice korisnika strahuju da vlasti nisu dovoljno naučile iz prvog talasa pandemije, kada su stariji stanovnici bili zatvoreni u domovima, a zaposlenima nedostajala zaštitna oprema, piše AP.
Od 31.338 ljudi za koje je potvrđneo da su umrli od korona virusa u Francuskoj, više od 14.000, odnosno skoro polovina je živela u staračkim domovima.
Francuski predsednik Emanuel Makron posetio je danas dom za stare u gradu Brasije, u trenutku dok vlada pokušava da se izbori sa ponovnim porastom broja zaraženih korona virusom dok istovremeno smatra da škole treba da rade, a da zaposleni treba da idu na posao.
Strategija vlade da zemlja treba da nuči kako da živi sa virusom u javnosti se sve više preispituje.
Francuska trenutno prijavljuje nekoliko hiljada novih slučajeva dnevno i više od 80 novozaraženih na 100.000 stanovnika nedeljno, što je među najvišim bilansima u Evropi, koja u celini beleži ubrzano širenje virusa.
Što je još važnije, broj pacijenata u bolnicama i na intenzivnoj nezi neprestano raste.
Dok je najveći broj novozarazenih nakon karantina tokom leta zabeležen među mlađim ljudima, francuska zdravstvena služba javno zdravlje sada upozorava da se virus najviše širi među starijima od 75 godina, koji su najranjivija populacija.
U domovima za stare prijavljene su desetine novih klastera i 89 preminulih u nedelji od 7. septembra, što je prvi značajan porast posle nekoliko meseci.
Sve više domova ponovo zatvara vrata za posetioce.
Javno zdravlje upozorava da sve više žarišta i smrtnih slučajeva u staračkim domovima i povećanje broja obolelih među starijima od 75 godina predstavlja "značajan signal" da Francuzi bolje zaštite sebe i starije.
Preporučujemo
VIŠE OD DESET HILjADA ZA DAN: U Franucskoj najviše obolelih od korone u Evropi
20. 09. 2020. u 22:34
NEVEROVATAN SKOK BROJA ZARAŽENIH U FRANCUSKOJ: Za jedan dan obolelo čak 13.215 ljudi
18. 09. 2020. u 21:35
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)