KORONA U ŠVEDSKOJ: Došlo do ubrzanog pada zaraženih,ne zna se tačno zašto

Танјуг

11. 08. 2020. u 09:56

GLAVNI švedski epidemiolog Anders Tegnel rekao je da je od početka jula u Švedskoj došlo do ubrzanog pada broja zaraženih.

КОРОНА У ШВЕДСКОЈ: Дошло до убрзаног пада заражених,не зна се тачно зашто

Foto: EPA

"Ali zašto se to dogodilo tačno u to vreme i zbog čega je bilo tako iznenada, mislim da je malo teško da potpuno to shvatimo”, rekao je Tegnel u intervjuu za švedski portal The Local.

On je dodao da se čini da pad broja novozaraženih nije povezan sa praznicima ili nekom merom koju su preduzele zdravstvene vlasti.

“Verujemo da povećanje broja imunih ljudi u populaciji ima neke veze s tim, ali zaista ne znamo tačno”, rekao je Tegnel.

On smatra da je smanjenje broja slučajeva korona virusa u julu u Švedskoj pokazalo da je njihova strategija, prema kojoj je izbegnuta većina strogih mjera koje je uvela većina zemalja, na neki način uspela.

“Brojevi u Švedskoj pokazuju da može doći do ubrzanog pada broja slučajeva bez zatvaranja”, dodao je švedski epidemiolog.

Tegnel je priznao da je blago porastao broj novih slučajeva korona virusa tokom prošle sedmice, posebno među mladima.

“Ali, čini se da se možemo nositi s tim”, rekao je Tegnel.

On je istakao da je jedna od stvari koje se sada znaju o korona virusu to da je reč o vrlo nepredvidivoj bolesti.

Prema posljednjim podacima, od korona virusa su u Švedskoj umrle 5.763 osobe, skoro pet puta više nego u Danskoj, Norveškoj i Finskoj zajedno.

Otkrivanje i izolacija biće ključni za uspeh ili propast u suzbijanju širenja korona virusa u sledećoj fazi pandemije, ocenio je on.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (2)

BRISEL ODMAH KRENUO SA UCENAMA: Mađaru stiglo 27 zadataka od EU