BIL GEJTS PONOVO ŠOKIRAO SVET: Pandemija će za bogate biti gotova do 2021. godine - ostalima će trebati više vremena!
SUOSNIVAČ Majkrosofta Bil Gejts procenjuje da će pandemija korona virusa za „bogati svet“ biti završena do kraja 2021. godine, ali da će za ostalima biti potrebno više vremena za oporavak.
Foto: Tanjug/AP
- Inovacije u dijagnostici, terapijama i vakcinama su impresivne. Zbog toga smatram da u bogatom svetu možemo okončati pandemiju do kraja 2021. godine, a za ostatak sveta do kraja 2022. godine - izjavio je Gejts, prenosi američki sajt CNET.
Gejts finansira medicinsko istraživanje i programe za vakcine putem svoje „Fondacije Bil end Melinda Gejts“.
Svestan je da je pandemija sve zemlje sveta vratila nekoliko godina unazad kada je reč o ekonomskom rastu, borbi protiv HIV-a, malarije.
Gejts je kritikovao američki sistem testiranja na korona virus, kao i način na koji se američki predsednik Donald Tramp i njegova administracija nose sa situacijom.
Otvoreno je rekao da je visok broj slučajeva korona virusa u SAD rezultat nedovoljnog testiranja i praćenja kontakata, kao i nenošenja zaštitnih maski.
Gejts vjeruje da će vakcina biti razvijena, ali da će zbog različitih problema, uključujući proizvodnju, moći da pomogne samo bogatijim zemljama.
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (31)