NUDE TRAMPU: Prihvatanje nominacije republikanaca iz Bele kuće
AMERIČKOM predsedniku Donaldu Trampu je predloženo danas da zvanično prihvati predsedničku nominaciju republikanaca i održi govor naciji iz Bele kuće, zbog čega ga je najuticajnija, izabrana članica Demokratske stranke, predsedavajuća Predstavničkog doma Nensi Pelosi kritikovala da planira da "ispolitizuje istorijsku predsedničku rezidenciju".
AP foto
Njegov glavni rival na predstojećim izborima za 46. američkog predsednika, bivši potpredsednik SAD, demokrata Džo Bajden, prihvatiće nominaciju svoje stranke i održati govor naciji iz svoje države Delaver, umesto iz Milvokija kako je u prvi mah planirano, najavili su zvaničnici Demokratske stranke, prenosi Rojters.
Epidemija korona virusa u SAD uticala je da dve najveće američke političke stranke odustanu od tradicionalnih tv-duela i stranačkih skupova pred nekoliko hiljada pristalica.
Tramp je lakonski prokomentarisao da je prihvatanje nominacije iz Bele kuće "daleko najjeftinije u kontekstu trenutne ekonomske situacije".
Demokrata Nensi Pelosi, koja je treća najuticajnija ličnost u svojoj stranci, izjavila je za mrežu MSNBC da će Tramp "ponovo degradirati Belu kuću i pretvoriti je u pozornicu za politički događaj".
Uticajni senator iz redova Republikanaca Ron Džonson ocenio je Tramp to "ne bi trebalo da uradi".
Preporučujemo
PREDSEDNIK TRAMP: Uporedio Kovid sa kugom, pod kontrolom je "koliko je to moguće"
05. 08. 2020. u 00:30
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)