BRITANCI DIGLI HELIKOPTERE DA ISTERAJU RUSKI TANKER! Evo kako je došlo do drame kod kanala Bristol (VIDEO)
RUSKI teretni tanker Sinegorsk dobio je naređenje da napusti britanske vode nakon što je primećen kako plovi kroz Bristolski kanal.
Foto Tanjug/AP/Philippe Magoni
Prema podacima, brod je ušao u teritorijalne vode Velike Britanije oko 21.30 u utorak, 26. januara, navodno radi neophodnih bezbednosnih popravki.
Brod je preko noći bio usidren severno od Mineheda u Somersetu, a put je nastavio oko 14:00 u sredu, 28. januara.
List san navodi da je bukvalno ruski brod isteran iz britanskih voda od helikoptera Kraljevske mornarice nakon što se usidrio pored podvodnih kablova.
Ministarstvo saobraćaja (DfT) izdalo je jasno upozorenje brodu Sinegorsk da napusti britanske vode.
DfT je potvrdio da je naređenje ispoštovano i da brod sada napušta područje.
Sinegorsk, ruski teretni brod dužine 138,07 metara i širine 21 metar, ranije je ovog meseca isplovio iz Arhangelska, Rusija.
Prema poslednjem praćenju, brod se trenutno nalazi u Keltskom moru, severno od Kornvola.
Kanal Bristol je morski kanal koji razdvaja jugozapadnu Englesku (Kornvol, Somerset, Devon) od jugozapadnog Velsa.
(Kurir)
Preporučujemo
EGIPAT OTVORIO "OKTAGON": Novi komandni štab kao da nije sa ove planete - Veći i od Pentagona (VIDEO)
05. 07. 2026. u 23:28 >> 23:29
FON DER LAJENOVA I RUTE U PANICI! Evropa više ne može da računa na Ameriku
05. 07. 2026. u 22:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)