MERC O ZAMRZNUTOJ RUSKOJ IMOVINI: Sve zemlje moraju da snose isti rizik kada je u pitanju to
Nemački kancelar Fridrih Merc izjavio je, nakon večerašnjeg razgovora u Briselu sa predsednicom Evropske komisije (EK) Ursulom Fon der Lajen i belgijskim premijerom Bartom de Veverom o zamrznutoj ruskoj imovini, da sve zemlje moraju da snose isti rizik kada je u pitanju blokirana ruska imovina.
Foto: Tanjug Ap
Merc je rekao da je imao konstruktivan dijalog sa Fon der Lajen i De Veverom i priznao da je Belgija opravdano zabrinuta zbog mogućnosti korišćenja zamrznute ruske imovine, prenela je flamanska televizija VRT.
"Saglasni smo da je, s obzirom na trenutnu geopolitičku situaciju, vreme od suštinskog značaja za delovanje. Finansijska podrška Ukrajini je ključna za bezbednost Evrope. Večeras smo imali veoma konstruktivnu razmenu mišljenja o ovoj temi. Konkretne zabrinutosti Belgije zbog potencijalne upotrebe zamrznute ruske imovine su nesporne i moraju se rešiti u svakom potencijalnom rešenju, tako da sve države snose isti rizik". naveo je Merc.
Najavio je da će razgovor o korišćenju zamrznute ruske imovine biti nastavljen na samitu EU 18. decembra.
Razgovor Merca i Fon der Lajen sa belgijskim premijerom Bartom de Veverom u Briselu o zamrznutoj ruskoj imovini trajao je oko dva sata.
Oni su nešto posle 19 časova stigli u De Veverovu rezidenciju.
Merc i Fon der Lajen žele da uvere De Vevera u plan Evropske komisije da se zamrznuta ruska imovina koristi za pomoć Ukrajini.
Sa druge strane, Belgija želi čvrste garancije od država članica EU da će učestvovati u pokrivanju rizika.
Belgija još nije dobila ove garancije dovoljno jasno, navela je ranije belgijska Vlada.
(Tanjug)
Preporučujemo
DMITRIJEV POKOPAO MERCA: "Sami ste se diskvalifikovali iz pregovora o Ukrajini"
05. 12. 2025. u 13:35
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)