STRAH OD KINE: Tramp želi da poboljša odnose sa Rusijom
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp namerava da poboljša odnose sa Rusijom kako bi uravnotežio rastući uticaj Kine, izjavila je šefica protokola američke administracije Monika Krouli u podkastu "Pod Force One".
Foto: Profimedia/Ilustracija
-Predsednik Tramp pokušava, ili bolje rečeno, želi da sprovede neku vrstu obrnutog “Niksonovog poteza”, da normalizuje odnose sa Moskvom i na taj način iskoristi Rusiju kao protivtežu rastućoj moći Kine, rekla je Krouli.
Prema njenim rečima, ova strategija podseća na poteze nekadašnjeg predsednika Ričarda Niksona, koji je tokom Hladnog rata uspostavio odnose sa Kinom kako bi obuzdao Sovjetski Savez.
Krouli je dodala da je najgori mogući scenario već bio ostvaren u vreme administracije Džozefa Bajdena, kada su se Rusija, Kina i Iran značajno približili i stvorili, kako je rekla, neformalni savez.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - Potraga za delovima tela kod Lazarevca
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)