"ZAPAMTITE, OSTALO JE JOŠ MNOGO META": Trampovo prvo obraćanje nakon napada na Iran

Jovana Švedić

22. 06. 2025. u 06:40

PREDSEDNIK SAD Donald Tramp izjavio je da su američki ratni avioni izveli vazdušne udare na tri nuklearna objekta u Iranu, što predstavlja značajnu eskalaciju u tekućem ratu između Irana i Izraela.

ЗАПАМТИТЕ, ОСТАЛО ЈЕ ЈОШ МНОГО МЕТА: Трампово прво обраћање након напада на Иран

Carlos Barria/Pool via AP

- Zapamtite, ostalo je još mnogo meta. Večeras je bila najteža od svih, i možda najsmrtonosnija. Ako mir ne dođe brzo, ići ćemo na te druge mete sa preciznošću, brzinom i veštinom. -  rekao je predsednik u kratkom televizijskom obraćanju američkoj javnosti.

Jedna od meta bio je glavni objekat iranskog nuklearnog programa Fordo, namenjeno za obogaćivanje uranijuma. Pogođeni su i Isfahan i Natanz.

Još uvek nije poznato kolika su oštećenja, iako je Tramp izjavio da su postrojenja potpuno uništena.

Izraelski zvaničnici izjavili su da su bili u "potpunoj koordinaciji" sa SAD u planiranju ovih udara.

Tramp se na konferenci za medije zahvalio izraelskim snaga i uputio je reči hvale američkim vazdušnim snagama. 

- Želim da zahvalim izraelskoj vojsci na izvanrednom poslu koji su obavili.Ali najvažnije, želim da čestitam velikim američkim patriotama koji su leteli tim veličanstvenim mašinama večeras, kao i celoj vojsci Sjedinjenih Država, na operaciji kakvu svet nije video decenijama -  rekao je Tramp. 

On je izjavio da nijedna vojska na svetu ne bi mogla da sprovede ono što su SAD izvele te noći, i istakao zasluge najvišeg vojnog vrha.

Posebno je istakao generala Dena "Razina“ Kejna, nazvavši ga "spektakularnim generalom“ i pohvalio sve "brilijantne vojne umove“ koji su bili uključeni u planiranje i izvođenje napada.

- Detaljnije pročitajte u našem blogu OVDE- 

(Si-En-En/Si-Bi-Es)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.

09. 01. 2026. u 10:22

VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (0)

KAD VAM RIBLJA KOST ZAPADNE U GRLO: Trikovi koji vas mogu spasiti