VUČIĆ O SASTANKU SA PETEROM SORENSENOM: " Verujem u dobre vesti u narednim danima"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić, izjavio je da će na sastanku sa Peterom Sorensenom ukazati na to šta Priština radi protiv Srba na KiM, govoriti o neophodnosti primene Briselskog sporazuma.
Foto: Novosti
- Ako već 12 godina nisu uradili ništa po tom pitanje, ne verujem da će išta od toga biti u budućnosti. Ali to snaži našu jednu drugu poziciju, a to je odlučnost da nastavimo da radimo na očuvanju našeg teritorijalnog integriteta, u borbi protiv moćnih protivnika po tom pitanju. Imaćemo uskoro iznenađenja iz dva različita dela sveta za naše partnere koji se bore za priznavanje, pa ćemo odgovoriti otpriznavanjem. Verujem u dobre vesti u narednim danima - naveo je Vučić.
Prethodno, Vučić je razgovarao sa predsednikom Češke Petrom Pavelom, sa bivšim izaslanikom EU za dijalog Bepetograda i Prištine Miroslavom Lajčakom i bivšim austrijskim kancelarom Sebastijanom Kurcom.
Govorio je i na panelu "Strateški i ekonomski značaj Jugoistočne Evrope", kao i na panelu "Iskoristiti trenutak: Stvaranje trajnih partnerstava u susedstvu", na kojem su učestvovali neekadašnji specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak, predsednik Vlade Jermenije Nikol Pašinjan, nekadašnji savezni kancelar Austrije Aleksandar Šalenberg.
Preporučujemo
"SKANDAL JE ŠTO SU IZ PRITVORA PUŠTENA DVOJICA NASILNIKA" Vučić o napadu na novinare
12. 06. 2025. u 18:57
"PRIDRŽAVAMO SE POVELjE UN PO KOJOJ JE KOSOVO DEO SRBIJE" Vučić na Globalsek forumu: Prijem u EU politička odluka
13. 06. 2025. u 08:14 >> 13:41
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)