"NEĆEMO DOZVOLITI PREKRAJANJE ISTORIJE" Medvedev: Rusija se ponovo suočava sa nacizmom
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti i lider partije Jedinstvena Rusija, Dmitrij Medvedev, izjavio je danas da Rusija neće dozvoliti pokušaje prekrajanja istorije Drugog svetskog rata i izjednačavanja "agresora sa oslobodiocima".
FOTO: AP/Tanjug
- Zahvaljujući našim herojima, jasno vidimo kako istorija kažnjava one koji nisu izvukli pouke, one koji pokušavaju da revidiraju rezultate Drugog svetskog rata. Nećemo dozvoliti da se istorija piše iznova - rekao je Medvedev tokom otvaranja međunarodne patriotske akcije "Diktat pobede, prenela je agencija RIA Novosti.
Govoreći o savremenom kontekstu, Medvedev je istakao da se Rusija danas ponovo suočava sa nacizmom, ali pod "novom maskom".
- Naša zemlja je ponovo na prvoj liniji fronta protiv istog nacizma. Vojnici i oficiri specijalne vojne operacije, kao i svi koji rade u pozadini i pomažu frontu, nastavljaju delo svojih velikih prethodnika - poručio je on.
Akcija "Diktat pobede" održava se na više od 35.000 lokacija u Rusiji i u više od 90 zemalja širom sveta.
Učesnici, među kojima su školarci, studenti, članovi javnih organizacija i drugi građani, imaju 45 minuta da odgovore na pitanja o Velikom otadžbinskom ratu i aktuelnim vojnim dešavanjima.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
POSKUPELA NAFTA, PAD CENA ZLATA: Evropski i američki berzanski indeksi u porastu
25. 04. 2025. u 10:17
"MOSKVA JE SPREMNA ZA SPORAZUM O MIRU" Oglasio se Lavrov - Tramp je jedini sve razumeo
25. 04. 2025. u 08:23
ZAHAROVA PORUČILA: Zelenski je poremetio pregovore o Ukrajini u Londonu
25. 04. 2025. u 00:22
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)