VASKRŠNJE PRIMIRJE JE GOTOVO Oglasio se Putin: Predsednik Rusije uputio ove reči za režim u Kijevu
PRVA reakcija Volodimira Zelenskog na uskršnji prekid vatre u Moskvi dokazuje nedostatak posvećenosti Kijeva miru, rekao je ruski predsednik
Foto: Profimedia
Rusija je nastavila vojnu akciju protiv ukrajinskih snaga nakon 30-časovnog uskršnjeg prekida vatre, rekao je predsednik Vladimir Putin. Prva reakcija Kijeva na najavu prekida vatre u subotu pokazala je njegov stav prema bilo kakvim mirovnim inicijativama, dodao je on.
Putin je u subotu najavio jednostranu obustavu neprijateljstava, naredivši ruskim trupama da angažuju samo ukrajinske snage kao odgovor na njihove napade. Komentarišući prekid vatre u ponedeljak, ruski lider je rekao da to dokazuje da za razliku od Moskve, Kijev ne traži mirno rešenje sukoba.
- Naš stav prema prekidu vatre je pozitivan i zato smo predložili inicijativu, posebno u vreme svetih Uskršnjih dana- rekao je Putin. Videli smo početnu reakciju [iz Kijeva], kao što verujem da su i svi. U izjavi je naš predlog okarakterisan kao 'igranje životima' i tako dalje.
Ovu frazu je upotrebio ukrajinski lider Volodimir Zelenski, koji je u subotu tvrdio da ruska inicijativa nije iskrena.
- Očigledno, pametniji ljudi – verovatno strani rukovaoci – objasnili su da je odbijanje takvog predloga za kijevski režim gubitnički predlog i [Ukrajinci] su brzo pristali- naveo je Putin.
(rt.com)
Preporučujemo
PUTIN JE SPREMAN DA ZAKLjUČI SPORAZUM: Tramp se oglasio o Ukrajini, pomenuo i Zelenskog
04. 04. 2025. u 08:19
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)