MELONI OSUDILA PRESUDU LE PENOVOJ: Niko ko brine o demokratiji ne može da bude srećan
PREMIJERKA Italije Đorđa Meloni osudila je presudu liderki francuske krajnje desničarske stranke Nacionalno okupljanje (RN) Marin Le Pen i rekla da nijedna osoba koja se zalaže za demokratiju ne može da bude zadovoljna presudom koja pogađa lidera "velike stranke".
Foto. Tanjug/AP
Francuski sud osudio je Le Pen na četvorodogišnju kaznu zatvora, od čega dve godine uslovno, kao i na novčanu kaznu od 100.000 evra. Osim Le Pen, za proneveru javnih sredstava osuđeno je još osam poslanika njene stranke RN.
Presudom je Le Penovoj takođe zabranjeno učešće na izborima, što automatski podrazumeva zabranu kandidovanja na izborima za predsednika Francuske 2027. godine, čak i u slučaju žalbe.
Le Pen je rekla da je presudom "eliminisana" ona, ali i "glasovi miliona Francuza".
Preporučujemo
ZAHAROVA PORUČILA: Presuda Le Penovoj pokazuje agoniju liberalne demokratije
31. 03. 2025. u 14:39
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)