KANADA U STRAHU: Kina i Indija će se mešati u naše izbore, moguće i Rusija i Pakistan

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

24. 03. 2025. u 23:45

KINA i Indija će verovatno pokušati da se umešaju u opšte izbore u Kanadi 28. aprila dok Rusija i Pakistan imaju potencijal da to učine, saopštila je danas Kanadska obaveštajna služba.

КАНАДА У СТРАХУ: Кина и Индија ће се мешати у наше изборе, могуће и Русија и Пакистан

Foto Tanjug/AP/Sean Kilpatrick

-Velika je verovatnoća da će Kina koristiti alatke zasnovane na veštačkoj inteligenciji da pokuša da se umeša u kanadske izbore, izjavila je Vanesa Lojd, zamenica direktora operacija Kanadske obaveštajne službe, prenosi Rojters.

Kako je rekla, Služba je videla i da vlada Indije ima nameru i kapacitet da se umeša, dok Rusija i Pakistan imaju "mogućnost" da sprovode aktivnosti protiv njene zemlje.

-Često je veoma teško utvrditi direktnu povezanost između mešanja sa strane i rezultata izbora. U svakom slučaju, takve aktivnosti mogu da podriju poverenje javnosti u integritet kanadskih institucija i demokratskih procesa, istakla je Lojd.

Diplomatske misije u glavnom gradu Kanade Otavi nisu se izjašnjavale po ovom pitanju, navodi Rojters.

(Tanjug)

UZNEMIRUJUĆE: Opozicija i blokaderi tuku žene

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)

SADA JE SVE JASNO! Nikola Jokić ostao u konkurenciji za MVP nagradu, Denver dobio teškog rivala u prvoj rundi plej-ofa