IZNENAĐENJE ZA CEO SVET: SAD načinile prvi korak ka potpunom izlasku iz UN
AMERIČKI senatori iz Republikanske partije podneli su nacrt zakona o potpunom izlasku SAD iz Ujedinjenih nacija (UN), navodi se u dokumentu koji je objavljen na sajtu jednog od autora zakona Majka Lija.
Arhiva
- Predsednik treba da u potpuunosti poništi članstvo SAD u UN, kao i u svim ostalim sorganima, komisijama, specijalnim agencijama i drugim telima koja su formalno povezana sa UN - navodi se u nacrtu.
Predlog zakona podrazumeva ukidanje finansiranja UN i njenih agencija, zabranu ponovnog ulaska u organizaciju bez odobrenja Senata, kao i odbijanje zemlje da učestvuje u mirovnim misijama UN.
Kako je senator Li rekao za televiziju „Foks“, UN su postale „platforma za tiranine pre koje se vrše napadi Sjedinjene Države i njihove saveznike“.
On je pozvao na prekid finansiranja UN, za koje je rekao da troše novac da bi podrivali interese Vašingtona i ojačali njegove protivnike.
Li je takođe doveo u pitanje šta su UN postigle tokom godina, ističući da uprkos svoj pažnji i novcu, nisu uspele da spreče ratove, kršenja ljudskih prava i pandemije.
Podsetimo, američki predsednik Donald Tramp potpisao je 4. februara izvršnu naredbu o ponovnoj proceni učešća SAD u UN, poručivši da se organizacijom loše upravlja i da ne radi svoj posao.
Pored toga, potpisao je naredbu o potpunom prestanku finansiranja UNRVA , povlačenju Sjedinjenih Država iz organizacije i Saveta UN za ljudska prava i pokretanju ubrzane istrage o aktivnostima Uneska.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: TRAMP SLETEO U MILVOKI: Pojačana bezbednost nakon pokušaja atentata
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
NEBENZJA: Ukrajina bespovratno izgubila teritorije koje su ušle u sastav Rusije
17. 02. 2025. u 20:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (0)